A to nejen v důsledku impotentního přístupu české justice ke kartelovým dohodám místních bankovních ústavů. Je tomu myslím tak odhadem dva roky, co jsem zaregistroval první případ, kdy došlo ke zneužití bankomatu způsobem, že zloděj prostředictvím kamery odkoukal pin a díky speciální nástavbě také okopíroval obsah bankovní karty, aby si později zhotovil kopii a majiteli účtu tak způsobil na čele další vrásky, případně rovnou únik kapaliny v jeho lebečení oblasti (rozuměj sebevraždu).

Nějak jsem se mylně domníval, že banky již tomuto fenoménu začaly účinně předcházet. Opak je bohužel pravdou. Jak jsem se dozvěděl, tak na to, jak oblafnout uživatele se vesele pořádají workshopy pod mylnou snahou informovat dokonale své zaměstnance. Chápu, že zaměstnanci banky musí být informováni, ale proč se to děje způsobem jak na to? Je to jako zveřejňování kompletního exploitu i s návodem. Žijeme v zemi, kde krádež je posvěcena státem, nebo to dělá taky, pravidelně a nikterak se tím netají. Není tedy posléze divu, že se dočteme o dalších případech, a to vcelku solidně zamaskovaných, jak se zdá.

Takže opatrnosti nezbývá! Mějte se na pozoru raději též při vstupu do banky, pečlivě si ověřte, zdali vcházíte do své správné banky, a nikoliv do její kopie. Neklamným znamením může být například přítomnost ukrajinského dělníka za přepážkou nebo výčet měn a jejich konverzí v azbuce. A i potom, když si budete jisti, že banka je opravdu ta vaše, přesvědčte se, že přepážka, ke které usedáte, není falzifikátem! Chtějte po zaměstnanci banky ověření, ideálně kopii oční bulvy a fotku z promoce nebo něco takového. Pokud nebude zaměstnance schopen tyto dokumenty poskytnout, služby odmítněnte a nesmlouvavě přejděte k jiné přepážce.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *