Vlastně ani nevím, proč o tom píšu. Je to podobné jako s tou krizí. Ve všech médiích se o tom dočtete, spousta lidí o tom debatuje, ale v zásadě se nic neděje a život jde dál. Jako podobně banálně bezvýznamnou událost vidím i nedávný tzv. „pád vlády“, jak je lidově označováno vyjádření nedůvěry v lopatičku i kyblíček jedné skupiny malých a přitroublých mentálně zaostalých dětí v naší „vládě“.

Výsledkem bude nové sestavení vlády, na úvěr, jako vždy a v neposlední řadě dojde k dalšímu odírání již tak zbídačeného rozpočtu například rušením dlouho a draze zaváděných novot (poplatků v lékařství např.), eventuelně zpětné vracení přídavků těm, kterým tyto peníze stát na nějakou dobu krátce omezil. Radost tedy budou mít všichni ti, kteří stříkají jak meruňkové knedlíky jen co slyší výrazy jako pastelkovné, šrotovné, bezplatné zdravotnictví či bezplatná výměna starého chleba za nový. Prostě zaplesá srdce socialistovo a to na plné čáře.

Je samozřejmě pozitivní, že pro změnu vlády v dnešní době již není zapotřebí, aby se václavákem proháněly tanky. Ale kdoví, třeba nás to ještě čeká, že.

A proč mě to vše vlastně vůbec nevzrušuje? Protože bez vlády jsme tady v této kotlině zhruba od minulého století. To, že někde v baráku ve městě s největší koncentrací homosexuálních prostitutů seděj tlustí lidé, kteří za moje daně žerou zákusky za čtyři padesát v kantýně, odkud fasujou i manželky, ještě neznamená, že nám tady snad vládou. A to i přesto, že by tomu rádi věřili a budete-li jim náhodou tvrdit opak, začnou prskat jak sójový párek na rozpálené teflonové pánvi.

A ptáte-li se proč, pak je vám asi méně, než pět a půl roku. A v takovém případě neumíte číst a je vám to tudíž jedno. Nicméně v kostce řečeno: za tu dobu, co zde tito pacholci byli u vesla, se prakticky nic (čti: nic) k lepšímu nezměnilo. Moje kvalita života je pořád stejně špatná, dálnice jsou ve stále horším stavu, kriminalita je vyšší a vyšší, země je zadlužena víc než cigáni na celé zeměkouli dohromady a zdravotnictví spolu s úrovní vzdělání pomalu ale jistě odchází do propadliště dějin ubohosti.

U voleb má potom prostý lid šanci vybrat si, kterou skupinu zlodějů chce u toho pomyslného pádla mít. Jestli ty, co kradou hodně, nebo ty, kteří kradou poměrně dost, jenom o tom nehovoří tak často…

Takže, proč se vůbec vzrušovat?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *