Pátek je de facto takový nepracovní den. To ví snad každý, kdo někdy pracoval ve státním podniku nebo IT firmě. Ale o tom jsem dnes hovořiti nechtěl. Hovořit se bude o cestách do vesmíru Mimochodem nedávno jsem zhlédl takový scientivně-fiktivní film z vesmírného prostředí… no, nebyl asi úplně špatný, ale jak jsem si již potřetí potvrdil, tento typ snímků mě prostě nedokáže oslovit. Pravda, byl poněkud staršího data (1982), takže mě možná papundeklové vesmírné lodě lehce odradily. Také časté logo ATARI v pozadí bylo poněkud legračně-mrzuté vzhledem k neexistenci této firmy v podobě, v jaké si ji pamatuji.

No dobře, nebylo to loděmi, ale tím hrozným účesem co ta holka tam měla a sledovat ho v HD kvalitě bylo ještě více deprimující, než za normálních okolností na černobílé televizi značky Merkur s mini uhlovou příčkou, která způsobovala rakovinu zorničky. Mimochodem film jmenoval se Čepelový běžec (Blade Runner) a děj nedával vůbec smysl – trochu mi to přišlo jako sestříháno zaměstnancem české pošty nebo někoho podobně umělecky nadaného.

Ale odhlédněme od chmur vědeckofantastických, stejně jsem chtěl psát o něčem naprosto diferentním.

Dočetl jsem se, že budoucí nautikosmo budou konzumovat chřest (Asparagus officinalis). Píší o tom zde. Na Marsu je prý tolik živin, že tam lze pěstovat chřest. Věřím, že to všichni gagarini ocení, nicméně stejně mi přijde, že když NASA potřebuje peníze na nějakou tu raketu, najde na marsu klidně i bicykl nebo kalhotky paris hilton, jenom když to pomůže navýšit už tak nabubřelý rozpočet.

Mimochodem věděli jste, že místům, kde se chřest pěstuje, se říká chřestárny? A že chřest se dříve jmenoval nechřest? Ne? Hmmm. A také vanderujete, k čemu se chřest vlastně používá? Vězte, že navzdory vzhledu užívá se převážně v kuchyni. A není bez zajímavosti, že chřest po zakoupení nenosí se v tašce, nýbrž v ruce! Jsou prý i tací znalci, kteří chřest nechtějí dát z ruky ani pokladní při markování nákupu, což je pochopitelné, zejména pokud jste potrefená husa či idiot… hmm. To já nejsem, pročež tomu nerozumím, ale není to poprvé, čili si již pomalu zvykám.

Takže až v samoobslužné lůze uvidíte někoho s chřestem v ruce, víte co dělat.

A abych nezapomněl – lidstvo našlo konečně odpověď na otázku: Je koupání v tekutém methanu bezpečnější než v brněnské přehradě, tzv. prýglu? Dle mého názoru je to v tom methanu daleko bezpečnější.

A jedna lidová tvořivost závěrem, která skrývá daleko více pravdy, než by se mohlo na první pohled jevit:

V Brdech se začne stavět radar mezikontinentálního významu. Protože se
ovšem bohužel nachází uprostřed lesů, povedou k němu dlouhé kabely. Mějte se
na pozoru, Američané! Ten, kdo vás může položit na lopatky, nevolá: „Alláh
Akbar!“ Křičí: „Fero, kurva, tady je mědi jak sviňa!“

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *