Ano, je tomu tak. V našem státě mají bohužel též drogově závislí, neboli smažky, právo volat hasiče. A nejen to! Jejich práva sahají mnohem dál, než by se obyčejnému smrtelníkovi, který pravidelně odvádí státu daně přinejmenším v podobě sociálního a zdravotního pojištění, aby si pak doplácel i na hloupý prášek proti kašli, mohlo zdát!

Když onemocním já, jakožto člověk výdělečně činný, prost jakýchkoliv závislostí, jež by omezovaly mě nebo mé okolí, jdu k doktorovi. Ten mě ve většině případů nevyléčí. Pokud se tak však někdy stane, stane se tak za podpory medikamentů. A ač si stát každý měsíc bere enormní částky na zdravotním pojištění (ona je to spíše daň, neb je procentuálního charakteru, nelze zvolit ani její výši, ani státem neregulovaný subjekt pro jeho naplnění) z mého nuzného platu, tak i přesto je po mě v drtivé většině případů vyžadován doplatek na téměř jakýkoliv lék, který potřebuji. Přiznám se, že bych si raději platil zdravotnictví extra, než prostřednictvím daní. Ale to je zase jiná pohádka.

Když přijde k doktorovi taková smažka, tedy člověk drogově závislý a řekne, že by rád přestal, případně se rovnou předávkuje, aby zaměstnal též více či méně dobrovolné lidské síly rychlé záchranné služby, dostane maximální péči. Je převezen nejprve do nemocnice na detoxikaci, a pokud se mu tam nepodaří umřít nebo znovu sjet, dostane permanentku do nějaké léčebny drogově závislých, kam může za mé peníze chodit vegetovat, dostávat podpůrné slabší drogy, aby chudák přežil, a podobně. Ve finále ho pak vezmou na tábor, kde se bude kumulovat s dalšími smažkami. Je to vlastně taková forma placené dovolené. Placené z mých daní.

Kromě všeho výše zmíněného se snaží smažky utratit mé finance také tím, že volají hasiče kvůli západu slunce, kteří tak zbytečně vyjíždějí k planému poplachu. Není sice přesně jasné, KDO tyto hasiče zavolal, ale nevěřím tomu, že soudný, střízlivý a drog prostý člověk by něco takového udělal.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *