Není tomu zase tak dávno, kdy úvodní obrazovka vyhledávacího mechanismu Google obsahovala zajímavý obrázek. Trochu vypadal jako špatně načtená grafika, trochu jako jistá postarší automatová hra známá též z osmibitů, případně pokud jste sklopili hlavu na pravé rameno, mohli jste si při troše fantazie představit postavičky ze Southparku. Té fantazie to chtělo možná trochu víc, plus mínus autobus.

Tak jsem na to tak koukal a říkám si – hle, to bude nejspíše braillovic písmo! Pro jistotu okamžitě šátrám po monitoru a ono… nic. Nebudu vás tuze napínat, nakonec se jednalo o abecedu páně Morseova.

Samuel Finley Breese Morse, známý též pod přezdívkou Morseo, byl v podstatě takový předchůdce Morfea, známého to obchodníka s modrými pilulkami na podporu potence při zkoumání alternativních vesmírů. Ač se může zdát, že tito dva lidé neměli nic společného, není tomu tak! Co tedy spojuje muže, který si tak dlouho ťukal na čelo až vymyslel nový způsob komunikace a muže, který přeskakoval budovy jakoby to byly prachsprosté kaluže? Přece oba byli šílení! V případě prvním se jednalo o blázna, který komplikoval život pionýrům a později skautům, jakýmsi překombinovaným mechanismem pro komunikaci, když přece stačilo poslat e-mail nebo v horším případě smsku, že… a v případě druhém šlo o blázna, který si myslel, že skrze telefonní aparát se lze dostat do alternativní reality, ehm. Nebudu vám lhát, ani v jednom z případů se nejedná o nic funkčního ni zajímavého. Bohužel. A ježíšek není. Tak.

Jen si to představte, kdyby se morseova abeceda ujala více. Takové vyznání lásky by pak vypadalo asi následovně:

čárka čárka tečka tečka tečka čárka tečka tečka tečka tečka čárka tečka čárka čárka čárka tečka tečka čárka tečka

No řekněte, kolik žen byste na to ulovili například na hlučné diskotéce? Plně živě si to dokáži představit, jednoduše tragédie. Prostě systém na tečku čárku čárku tečku tečku tečku-ču.

Celá tato úvaha mě přivedla též na myšlenku, kterak by asi fungoval vyhledávač, který by byl založen ryze na morseově výmyslu abecedním. Kdo chce vědět k čemu jsem dospěl, nechť hodí veverkou. Sice se to nedozví ani potom, ale aspoň pozná, jak složité je veverku vrhati v ústrety cílové.

Což mě připomíná, že jsem byl tuhle koupit deštník. 245 krát 300 centimetrů. Zdálo se mi to jako praktické, proti slunci totiž. Takže to vlastně byl asi slunečník, že? To nicméně není důležité, šel jsem za tímto účelem do lesa. Teda co to plácám – to tesca samozřejmě. Nevím, proč jsem napsal „do lesa“. Debil. Každopáídně tam jsem zjistil, že šlehačku ve spreji (tedy s integrovaným rajským plynem) nelze koupit vyrobenou z pravé smetany :(. Což mě rozesmutnilo, podobně jako nedávný zážitek z téhož marketu, kde na celé ploše neměli ani jedno kondenzované mléko. Mrzuté, velmi mrzuté.

A ptáte-li se, co mi vadí na rostlinném tuku v instantní šlehačce s integrovaným rajským plynem, pak vězte, že zejména tento zmíněný rostlinný tuk. To je v podstatě ta hnusná rama, kterou vyráběli v továrně na plasty co nikdy nechutnala jako máslo, leč jejím výrobcům se podařilo lid přesvědčit, že je to prima zdravá náhražka i přesto, že zrovna nezuří žádná válka. Při jejím rozpuštění jste mohli vidět krásný plastový efekt a kousky drcených mao-ce-tungových spisů (původní vydání).

A teď si vemte, že do kyblíčku takovéto ramy přidáte trochu kapalného potravinářského oxidu dusného, který, jak soudruzi zjistili, zvětší původní objem na skoro pětinásobek, promícháte (netřepete!), hermeticky jej uzavřete a prodáte do koloniálu za deset kaček. Co dostanete jako rezult? V podstatě funkční hasící přístroj o celkem slabém výkonu s výstupem, který hustou šlehačku evokuje asi tolik co české silnice bezpečnost…

Takže přátelé z EU, kteří regulujete stostránkovými dokumenty kdejakou velikost okurky a zakřivení banánu, které lze prodávat v sudých týdnech měsíce března, koukejte se zamyslet. Ramu ve spreji totiž fakt ne. Buď to koukejte fofrem regulovat nebo se stěhuju do jiného státu MIMO unii. Tak.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *