Dnešek byl tuze zajímavým dnem, a to hned z několika důvodů. Důvod č. 1 a 3 vás nezajímá, pročež zmíním pouze důvod č. 2. Tím budiž současná sněhová kalamita. Aha, že žádná sněhová kalamita nebyla? No vida! Ale i přesto dnes silnice kterékoliv třídy v ČR byly obvykle nesjízdné, vč. dálnic, silnic ve většině měst a též chodníků. Jak je to možné? Že by silničářů bylo málo? Že bychom snad neplatili daně? Že by nám to bylo jedno? Přátelé, jsme v česku, tak se vlastně není čemu divit.

Silničáři si jako každým rokem v televizi ukořistí svůj pravidelný spot, který si v mnohém nezadá s upoceným petrem novotným. V něm (v tom spotu, ne v petrovi novotném) mají možnost každý rok prezentovat, kterak sníh je velice velmi zaskočil, že většina z nich vůbec nestačila dopít svou dopolední láhev plzně a už museli vyjet se všemi vozy, které byly k dispozici, aby kalamitu odvrátili. A co bylo výsledkem jejich letošního snažení u relativně prvního většího sněhu?

13:02

U Jihlavy stojí na dálnici D1 stále kolona. Nerozjela se, přestože se nehodu na 112. kilometru už podařilo odstranit a zprůjezdnit dálnici před několika hodinami. Podle policistů řidiči v autech spí a oni je musí budit.

15:00

„Kolona se už pomalu pohybuje, všechny spící se podařilo vzbudit,“ upřesnil ve tři hodiny operační důstojník.

Zdroj: Idnes.

A já? Já se brodil rozbředlým neupraveným bahnem jak závorka pomlčka závorka a nadával na ty závorky pomlčky závorky, že zase nikdo z nich nedělá a jenom si v autech pochrupujou :-). Silničáři zamrzlí jedni. Pakliže se domníváte, že v těch autech nespali silničáři, nýbrž obyčejní řidiči, máte absolutní pravdu – kde by se tam taky v takovém počasí vzali!

Apropos, zde jedna video ukázka, jak napilno měli dva policejní orgány:

YouTube Preview Image

http://youtube.com/watch?v=Wvk3TvAIW84

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *