Přechod na depresivní čas

Dnes budeme cestovat v čase. A to o hodinu zpět. Díky imbecilitě polistopadových politických nul, které ve vládě setrvávají dodnes, tady stále přetrvává změna času z letního na tzv. debilní. Podobně jako margarín se tahle poválečná blbost uchytila i u nás a už tady jako obezita nebo zvýšený výskyt pohlavních chorob, zůstala. V případě hovna dobře roztíratelné hmoty máme alespoň možnost si vybrat a nekupovat ji. V případě času jsme rukojmí systému, který není bohužel správně nastaven. Už několik desítek studií dokázalo přímý vztah mezi světlem a depresemi – zjednodušeně řečeno čím méně světla, tím méně živých.

Mě je to jedno, já bych v tomto polámaném světě dokázal spáchat sebevraždu bez ohledu na denní dobu, počasí či změnu času, ale co ti nebozí lidé, kteří své sebevražedné sklony ovládat nedokážou? Na ty nikdo nemyslí. Tedy kromě státního aparátu, který se jich patrně snaží zbavit, zatímco na druhé straně sype peníze těm, kteří nepracují a stát luxují co to dá. Chm. Mrzuté. Odplivl bych si znechucením, ale papír nesnese všechno, jakkoliv se toto tvrzení běžně propaguje.

A nejde jen o sebevražedné deprimované lidi. Málokomu se chce vstávat za tmy a za tmy se z práce či školy vracet, působí to divně, únavně a nelogicky. Měl by jednoduše existovat čas jeden a ten dodržovat. Tečka.

Share

2 Responses to “Přechod na depresivní čas”

  1. Mně se líbí ta kočka … doufám, že netrpí depresí? Tou trpím já, neboť jsem se již byla podívat na našem novém pracovišti. Rozplakalo mě to, ale prý si zvyknu … ach jo. Měla jsem asi napsat něco povzbudivého, že?

  2. Ta kočka o stěhování všechno ví a takhle se tvářila, když jsem jí to dosytosti pověděl. Nebyla z toho vůbec nadšená!

    Co nám zbývá, než si zvyknout? Holt se z falešného pracovište obklopeni falešnými zdmi budeme dívat z pravého okna na falešné lidi s mluvítkem bez rukou za uchem, kterak běhají od ničeho k ničemu a vypadají tuze zaneprázdněně; vdechneme ten pravý recyklovaný vzdoušek a zatímco nám sluníčko bude ohřívat pravou část obličeje, budeme se tvářit, jak se nám to všechno líbí.

    Vzhůru tam, kupředu levá a zpátky ni krok!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *