Patologické útvary používané jako vědro

Původně jsem chtěl psát o sexu a o poutech (želízkách), ale nějak se mi to rozleželo a vzpomněl jsem si, že jsem nedávno zahlédl takový článek o cystách. Co je to taková cysta, ptáte se?

Cysta je dutý patologický útvar s vlastní epiteliální výstelkou.

Tak, teď to víte a můžete v hospodě u píva machrovat, že to víte. Nicméně definice platí pouze pro lékařství, to neopomeňte zdůraznit co nejdříve.

Nyní si uvědomuji, že vlastně článek, který jsem četl, pojednával přesněji o cystech. Totiž cistech. A co je to taková cista, ptáte se?

Cista je archeologický výraz pro dřevěnou nebo bronzovou nádobu, používanou jako vědro.

Už jsem to našel. Dočetl jsem se to zde! To je nějaký portál pražského města. Tam se v článku chlubí městskými policisty a jejich udatně chrabrými činy. Jestli vonderujete co jsou tihle lidé zač, pak vězte, že to jsou přesně ti lidé, kteří dohlížejí na to, aby vaše auto bylo alespoň jednou ročně odtaženo na odstavné parkoviště za minimální částku 1 200 korun českých, a kteří kontrolují zdali neparkujete příliš blízko k chodníku. Ano, správně – jsou to přesně ty osoby, které nechají vaše auto odtáhnout každé tři měsíce ze stejného místa, ačkoliv na tom stejném místě se parkuje celý rok, vadí jim to pouze v určitých intervalech.

Jsou to přesně ti lidé, ze kterých si málokterý zločinec něco dělá, neboť nemají opravdové pravomoce ani vybavení. V kapsičce na želízka nosí lékořicové bonbóny, namísto teleskopického obušku banán a na opasku mají v zásobnících na 24 nábojů umístěny lentilky. Tedy podle šarže – strážníci senioři tam mají oříškové bonbóny prvotřídní kvality dovezené až z uralu. V pouzdře na služební zbraň pak naleznou pouze manuál, kterak konflikt s nebezpečným pachatelem řešit verbálně.

V praze to dokonce došlo tak daleko, že někdy naleznete za stěračem lísteček s PODĚKOVÁNÍM (!) od městského policisty za správné parkování! Vyvolává to ve mě tak trochu představu bludných strážníků, kteří celý den bezcílně bloumají městem, a když zrovna nenajdou chybně zaparkované auto, začnou z kapes bujaře rozhazovat ironické děkovné lístečky podobně jako večerníček noviny.

Například v praze působí celkem 484 městských policistů. Ti řešili k prvnímu pololetí 2010 celkem 146 772 přestupků. Pokud by vás zajímalo jaké množství z toho byly přestupky dopravní, vězte, že nějakých 85% – přesně 125 887. Zhruba 11% (16 048) pak byly přestupky typu poblití lampy nebo pohození žvýkačky.

Dále není bez zajímavosti, že těchto 484 městských policistů zajistilo celkem 14 osob v pátrání Policie ČR a nalezlo 18 pohřešovaných vozidel. Hmm, to je docela dost, co myslíte? Plyne mi z toho, že na nalezení jednoho pohřešovaného vozidla je potřeba přesně 26,8 strážníka (rozuměj městského policisty) a na zajištění jedné hledané osoby pak strážníků 34,6. To se mi jeví poněkud… efektivní.

Ponecháme raději stranou úvahu, kolik takových městských policistů je asi potřeba k výměně žárovky, pokud tato splňuje normy EU.

Zato v udělování pokut (21 251 kusů) je již městský policista zdá se daleko efektivnější – jeden strážmistr udělí v průměru 44 pokut. To je jistě vyčerpávající zohledníme-li zejména fakt, za jakou dobu je tento údaj kalkulován (pravděpodobně za celý dosavadní letošek – tedy věřím – v opačném případě by tato statistika byla za poslední dekádu a to by nebylo, ehm, stravitelné).

A co z toho všeho plyne? Jednoduše to, že pokud například vyloupíte banku, máte velmi velkou šanci spravedlnosti uniknout, pokud v době činu nezaparkujete zrovna na místě k tomu neurčeném.

Cítíte to bezpečí, jo?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *