… aneb seriál Lost dokoukán. Tedy jeho první dvě série, abychom byli přesní. Pokud seriál neznáte, vězte, že se jedná o dílo americké produkce, které se nese kompletně v politicky-korektním duchu (tj. obsazení černochů, asiatů, tučných, hloupých, inteligentních a super hrdinů je v patřičném poměru, který plně odpovídá regulím amerického kongresu spisová značka 4815-162342).

Kromě toho se však jedná o velmi kvalitně vyprodukovaný seriál, se spoustou zvratů a nepřekonatelnou atmosférou (na seriál). V současné době jsou již venku dvě kompletní série a lze je hodnotit určitě kladně. A to i přesto, že námět je z počátku neustále natahován a zčásti i měněn, přikrášlován. Je totiž vidět, že se autoři snažili ze začátku vymačkat kvůli sledovanosti co nejvíce, a pak jim lehce došel dech. Opravdu ale jen lehce, myslím si, že po zhlédnutí (zatím) posledního dílu nebude žádný divák zklamaný.

Seriál patří svým zpracováním do kategorie děl jako je například Prison Break, Farscape, 24 hodin a podobně. Tj. zpracování, které vás nenechá se nepodívat na další díl (pokud již vyšel), kdy scénáristé hlavní ani vedlejší hrdiny vůbec nešetří a když čekáte, že další zvrat už nepřijde, tak tuplem přijdou aspoň dva.

Od září má tento seriál vysílat i televize Nova, pravděpodobně s přitroublým dabingem, ovšem kdoví. Co se budoucnosti týče, tak plánovaných sérií je myslím pět a ze třetí série jsou natočeny už tři díly. Vysílání nové série začne s podzimem (tím opravdovým, ne s tím, co nastal teplotně již dnes). Mimochodem seriál je o trosečnících a natáčí se z větší části na Hawaji.

ČSFD hodnocení

Velmi podrobný web o seriálu Lost
mj. pěkně zpracované titulky česky i anglicky, akorát pozor, může obsahovat spoilery!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *