Takovou radu by jistě uvítal i leckterý polistopadový podnikatel, který začínal s dozajista čistými úmysly, ale někde na cestě se mu to zvrtlo díky skupině neznámých čečenských přívrženců a podobně. Ano, to vše známe velmi dobře. Aspoň tedy někteří z nás určitě ano. Dnes bych však rád toto ponaučení cílil jiným směrem.

Bulvár vydal takovou docela zajímavou zprávu: Dva mladíci se utopili na útěku před strážníky. Zajímavou hned z několika důvodů.

Především se dvěma mladíkům cigánského původu podařilo vytížit celou jednu hasičskou jednotku a profesionálního potápeče. Mladíci byli policisty přistiženi při činu krádeže měděných trubek. Navzdory rafinovanému útěku a snaze přeplavat řeku Odru se jim tento záměr, zejména díky trubkám na zádech, nepodařilo realizovat.

Já si ovšem myslím, že to vše bylo tuze jinak. Seběhlo se to zhruba následovně:

Skupina romských mladíků ve věku ne větším než osmnáct let šla ve všední den v ranních hodinách do školy. Při cestě se kochali krásami Oderských břehů, když najednou uviděli několik gádžů, kterak rozebírají měděné potrubí kotoučovou řezačkou značky Bosch, kterou krátce předtím zcizili z nedalekého OBI, a to zejména proto, že nevěděli co by. Romští mladíci odtušili záměr gádžů trubky zpeněžit v místní sběrně sběrných surovin. Znalí zákona jali se tedy přerušit svou cestu za školní docházkou a ukázněně šli mladíkům vysvětlit, že páchají trestný čin krádeže. Gádžové, když uviděli skupinu romských mladíků ve věku ne větším než osmáct let ve všední den v ranních hodinách, dostali neoprávněně strach a dali se na útěk. Na útěk zcela logicky podél řeky Odry až k mostu, který překročili a zmizeli ve víru velkoměsta.

Romští mladíci se rozhodli nejprve místo nahlášení trestného činu policii ČR, trubky umístit zpátky na místo. Protože však trubky již byly nařezány řezačkou trubek značky Bosch, bylo potřeba je dát nejprve dohromady. Romští mladíci znalí své občanské povinnosti, se rozhodli zapůjčit sobě hořák pro sváření měděných trubek s výměnými tryskami, včetně regulátoru pro připojení na propanbutanovou láhev a také pochopitelně propanbutanovou láhev samotnou. To vše v půjčovně nářadí nacházející se na protějším řeky břehu.

Rozhodli se regulérním způsobem překročit řeku suchou nohou po nedalekém mostě. Bohužel nesouce měděné trubky byli spatřeni strážníkem městské policie, který se jal tyto ve svém služebním voze pronásledovat za účelem legitimace. Mladíci, vědomi si této netradiční situace a domnívajíce se, že policista je falešný (převlečený rasista a přívrženec ku klux klanu), se rozhodli svou návštěvu půjčovny uspěchat nešťastným krokem, a totiž přeplaváním řeky Odry napříč, aby tak ušetřili času.

Bohužel však ve spěchu zapomněli, že plavání nepatří k jejich silným stránkám, a to zejména s několika kily měděných trubek, které vskutku byly nakonec důvodem, proč tělesa ponořená do kapaliny klesla ke dnu ke dni dvanáctému měsíce června.

Takto tragicky skončil chrabrý pokus romských mladíků při cestě do školy zachránit státní majetek v ceně několika tisícikorun českých.

Dalo by se věřit též historce vyprávěné bleskovým deníkem idnes, protože však ten zprávu několikrát změnil, ztratil tak na důvěryhodnosti, posuďte sami:

Kluci uměli plavat, tvrdí o utonulých soused

Původní text před změnou:

„Dvojice mladíků se utopila v úterý před polednem v Odře poté, co je strážník v civilu zhlédl, jak nesou měděné trubky a přivolal své kolegy. Před nimi se celé pětičlenná dvojice dala na útěk. Tři mladíci se pokusili dostat přes řeku, ale přeplavala jen jeden z nich.

Ano, Dobrovský i Hus pláčou. Dobrovský kvůli češtině a Hus, … Hus jednoduše proto, že to pálí…

Share

No Responses to “Neplavte s měděnou trubkou na zádech aneb petičlenná dvojice na útěku.”

Trackbacks/Pingbacks

  1. pansponka.com - to není nějaká lecjaká věc! » Blog Archive » Udělat díru a sát a sát! - [...] zejména, jakým způsobem média události prezentují. Ostatně na toto téma jsem zde již kdysi psal. Z poslední doby mě…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *