Píše se rok 1912, právě probíhají letní olympijské hry ve Stockholmu. Běží se zrovna maraton. Účastníkem maratonu je i jistý Shizo Kanakuri, Japonec, který se v průběhu závodu záhadně ztrácí a od té doby je pohřešován.

Překvapivě však pouze na zhruba padesát let, kdy ho objevuje jistý žurnalista. Nalézá ho nikolivěk ve sklepních prostorách, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale doma, v teple, v Japonsku. A jak k tomu všemu došlo? Velice jednoduše. Shizo se v průběhu závodu cítil poněkud unaven vedrem a tak se zastavil na zahradní párty na skleničku pomerančového džusu. Proklábosil zhruba hodinku s účastníky a pak se vlakem dopravil zpět do hotelu.

Další den se tak styděl za svůj „výkon“ a nedoběhnutí maratonu, že se raději „po anglicku“ vytratil a lodí úspěšně doplul do své japonské domoviny.

Stejně jako dobrá masáž, má i tento příběh své šťastné zakončení – v roce 1966 Shizo Kanakuri přijal pozvánku do Stockholmu a dokončil svůj běh. Jeho výsledný čas byl tedy 54 let, osm měsíců, šest dní, osm hodin, třicedva minut a dvacet celých tři sekundy. Kdo si troufne jej překonat?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *