Lidstvo na pokraji ukončení existence

Kdo sní více žemlí (těch žemlí, nikoliv té Žemle!)? Sloni nebo lidé? Že takovou soutěž vymyslí pouze v americe, to snad ani nemusím dodávat. Kdyby se někdo zeptal mě, odpověděl bych jim správně bez nutnosti pořádat takový cirkus a trápit chudáky slony. Už každé malé dítě, které nemuselo nutně zrovna dostudovat hyperbolickou topologii, si dokáže představit, že slon toho sní pravděpodobně trochu víc, než běžý, byť plnětučný, člověk.

Kupříkladu již ve škole základní nám ukazovali naučný snímek o slonovi africkém, který za den spořádal přes 200 kg vegetariánské hmoty a to jak ze stromů, tak ze země. A teď si představte, že se sejde banda američanů, postaví před mrzuté slony tři nůše žemlí a před sebe také a začnou soutěžit, kdo jich sežere nejvíc. Navíc prázdných, suchých žemlí! Myslím, že si dokáži představit, co se asi zrovna slonům honilo v hlavě:

Slon Bunny: „Dáme si žemle jako předkrm a pak sežerem ty blbce tady.“

Slonice Minnie: „Ale Bunny, vždyť my jsme vegetariáni!“

Slon Bunny: „Tak aspoň kbelík banánů, dyť todle se nedá žrát!“

Během šesti minut tak sloni zkonzumovali 505 žemlí a bednu banánů, zatímco trojčlenná lidská osádka této bohem zapomenuté soutěžní bárky do sebe narvala pouze ks žemlí 143. To dělá 47,6 žemlí lomeno jeden „člověk„. Nechutné.

Zdroj: http://www.tyden.cz/obrazek/4a4f59415bf69/pol-316586-4a4f5ae11bd4d_550x486.jpg

Poznámka: Na obrázek klikněte pouze na vlastní nebezpečí!

Jestli vymýšlení takovýchto stupidních klání není znakem pro konec světa, pak už nevím co je…

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *