Kuriózní ztráty a nálezy – nebo spíše jen ztráty

Ztráty a nálezy, to je kuriozita sama o sobě. Už třeba jen taková krabice s nápisem „ztráty a nálezy“ může vyvolat mírný úsměv podobně jako laskonka za kačku pade v poslanecké kantýně na buclaté tváři politikově. To je prostě oxymoron v podobě sobě vlastní. Jak může jedna krabice obsahovat nález, který se ztratil? Jestliže již byla věc nalezena, jedná se o nález, který ovšem ztracen být přeci nemůže, je to tak? Jednoduše nemožné!

Pokud vás z toho rozbolela hlava, nezoufejte. Bude hůř.

Téma ztrát není cizí žádnému českému občanovi staršímu tří let. Už totiž současní tříletí vědí, že stát dávno prohospodařil jejich důchody. Tedy, oni to vlastně většinou nevědí a žijou v blahé nevědomosti, že je v seniorském věku čekají bohaté hody každý den, a ne jídlo pro kočky a psy každý víkend. No, překvapení to může být poměrně drastické.

Česko je černá díra zejména na peníze. Finance se zde ztrácejí přinejmenším již od doby Sámovy říše (cca 6. století) a není proto divu, že vynález peněžních platidel se zde objevil až o skoro pět století později – do té doby se vždy peníze stihly rozkrást předtím, než se z nich stalo oběživo.

V současnosti chybí v česku snad vše na co si vzpomenete – kupříkladu lze jmenovat třeba černou díru na peníze zvanou daňový, penzijní a sociální systém. Dále třeba operátorům mizí pravidelně stovky telefonních čísel, šklebáci ztrácejí schopnost plavat. Což je zajímavé, prý to dokazují letošní prázdniny. Já si to tedy nemyslím, řekl bych spíše, že naše hamburgerové děti mají těžší a těžší bříška a tak klesají ke dnu jako kámen rychleji než předchozí generace. A pokud zrovna na druhé straně zátoky není mekdonald, jen málokteré dítě ji zvládne přeplavat, to dá přeci rozum.

Naštěstí v česku jsou i politické strany, které se snaží jít příkladem a hospodaří rozumně. Všechny takové však patří do kategorie sci-fi. Nejinam patří třeba jistá čssd, která za pár let prohospodařila přes půl miliardy. Shodou okolností stejnou částku jakou ukradl v hotovosti jistý franc procházka někdy předminulý rok. Hmmm, koincidence?

Každopádně uvedené vyplývá z účetních uzávěrek, které společnost Cíl (pračka peněz této strany) zveřejnila po třech letech.

Místopředsedkyně dozorčí rady společnosti Cíl, Květoslava Kořínková připouští, že takhle to dlouho nepůjde. „Upozorňujeme na to vedení čssd opakovaně už několik let, bylo nám ale řečeno, že se vše vrátí letos po volbách,“ řekla Kořínková.

Tak to znělo důvěryhodně. Na místě pí Kořínkové bych byl velmi klidný. Především zní velmi důvěryhodně slova takové strany, že nás vyvede z krize či kýho šlaka. Leda tak do prdele hlouběji nás zavedou, zmetci co ani s vlastním majetkem hospodařit neumějí.

Když už hovoříme o těch ztrátách v česku, připomnělo mi to bicykl kamarádčin, ze kterého se přes jedno plavací odpoledne stal monocykl a následně nulacykl. Stalo se to tak, že přijela na bicyklu na plovárnu sebe vykoupat. Po hodince se vrátila ke stojanům a bicykl co? Bicykl nikde,respektive na místě zbyl nulacykl, tedy nic.

Měla jej spoutaný takovým docela bytelným řetězem. Zašla tedy na vrátnici hned vedle zeptat se vratočuče, zdali náhodou neviděl někoho, kdo její růžové kolo odebíral. Tento chvíli se drbal na hlavě a pak dodal, že si pro něj byli nějací lidé s pilkou, kteří tvrdili, že zapomněli klíček a tak musejí řetěz uříznout – už ovšem blb dále nedodal, že jim to kolo ještě pomáhal držet, aby mohli řezat rovně, jak se později dozvěděla od uklízecí paní sídlící v téže budově.

Vlastnit tedy něco v této republice je opravdu za trest.

Ale abych nedštil jen oheň a síru na tuto pomatenou zemičku – ani v zahraničí na tom nejsou se ztrátami nějak dvakráte růžově. Namátkou vyberme:

Japonsko

Chybí 230 000 osob starších 100 let. To mi přijde jako celkem dost osob.

Evropská unie

V tomto uskupení plnotučných hlav úředníci objevili volnou miliardu eur. To je přeci normální. To takhle ráno otevřete šuplík, setřete pavučinku a jé – miliarda. Hmm, a když už jsme ji našli, tak se vysereme na to ji užít rozumně, dáme aspoň její část kamsi do prdele, ideálně na zbrojní systém některé diktátorem ovládané africké země. Chm.

Indie

Indie ztratila kontakt se svou jedinou družicí, vesmírná mise skončila.

Indická organizace pro výzkum vesmíru (ISRO) oznámila, že ztratila rádiové spojení se svou jedinou družicí Čandrájan-1, kterou před rokem slavnostně vyslala k Měsíci. Ambiciózní projekt vyšel na 80 miliónů dolarů, které jsou tímto oficiálně v prdeli.

Zdá se, že kluci indičtí dokážou rozfofrovat prachy celkem dost rychle. Ale o tom snad nikdo nepochyboval, což?

Spojené státy americké

NASA ztratila video z výstupu na měsíc.
Nejlepší ze všeho je shrnutí jejich mluvčího: „Nahrávky jsme neviděli už celkem dlouho. Hledáme je už více než rok a stále jsme je neobjevili“.

Podle něj NASA chybí asi 700 beden s nahrávkami z projektu Apollo, který nakonec vedl k úspěšnému výstupu člověka na Měsíc.

To tam patrně mají ještě větší bordel než jeden kolega u nás z vedlejší kanceláře, která po jeho odstěhování nabyla hned několika nových metrů čtverečních, či dokonce kubických.

A do finále ještě jednou z česka:

Hluchý izraelec jel navštívit přítelkyni z polska do říma a ztratil se v brně. To je prostě pech. Neměl tu jezdit, což?

A dnes jsem se v poměrně mladé frontě dočetl, že: Stát chce najít chybějící miliardy na důchod v lesích. Huh? Huh! Přestože houbařská sezóna byla letos poměrně strhující, obávám se, že ani všechny houby světa ten náš státní dluh a důchody prožrané v poslaneckých kantýnách jaksi nevynahradí.

A co chybí mě, ptáte se? Spousta věcí. Třeba vila na Floridě, Rolls Royce na venkov, Bentley do města a řada podobných drobností. A co schází vám?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *