Kachničky, kachničky všude kam se podíváš

Patrně jediný vtipně napsaný článek (myslím záměrně vtipně napsaný článek) na bulvárních stránkách idnes. V kostce řečeno zpráva pojednává o turismu tisíců plastových zvířátek (konkrétně žlutých kachniček, zelených žab a modrých želv), které před neuvěřitelnými patnácti lety upadly z lodi čínského dodavatele někde v pacifiku a od té doby brázdní moře okolo zeměkoule. Urazily již dohromady přes dvacet pět tisíc kilometrů a nyní se mají objevit v okolí britských břehů.

Citujme deník:

Zvířátka se mezi sebou pravděpodobně hned ze začátku nepohodla. Část z nich se totiž vydala na sever, zatímco větší část zvolila jižní cestu. Severní skupina doplula k Aljašce, obeplula Severní Ameriku i Grónsko a znovu se objevila na východním pobřeží USA. Teplomilnější zvířátka zamířila k břehům Austrálie, Jižní Ameriky a Indie.

A zde malá ilustrace cestování zvířátek:

Tato celá anabáze o gumových kachnách mi lehce připomněla takový jeden starý vtip:

Přijde chlap do veřejného domu a žádá jako stálý zákazník slevu, protože je zrovna v tíživé finanční situaci. Tak dostane projednou za polovic od 60tileté veteránky. Druhý den má tři stovky půjčí mu nafukovací pannu. Třetí den už má jen padesátku. To už se bordelmamá naštve: „No, jste stálý zákazník, tady máte gumovou kachnu, běžte na pokoj a dělejte co umíte.“ Čtvrtý den ho za desetikorunu pustí na čumendu na video. Tam už někdo sedí a sleduje na obrazovce zběsilej grupáč. Náš hrdina povídá: „To je dost trapný, co…“ Ten druhý se otočí: „To nic není, buďte rád, že jste tu nebyl včera, to tam byl jen nějakej idiot s gumovou kachnou!“

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *