Stuart Gordon (nějaký starší pán) natočil jeden z nejdivnějších filmů, které jsem kdy viděl. Což může znamenat, že jsem třeba zatím neviděl dostatek divných filmů, že mi japonské filmy nepřipadají divné, nebo taky, že poněkud přeháním. Těžko říct. Ať tak či tak, film nás vhodí do útrob života hlavního hrdiny, Edmonda, a vydává se nám vylíčit porozvodovou etapu jeho života. Ačkoliv líčit, je asi velice přehnaný výraz.

Nechci natvrdo říct, že Stuart Gordon je divný úchyl, to ne, to by sem nepasovalo, ale některé momenty ve filmu mi přijdou absurdní, nelogické, nezapadající. Taktéž některé dialogy (monology?) hlavního hrdiny a vůbec určitá roztříštěnost a nevysvětlitelnost některých momentů kalí můj zážitek ze snímku.

V zásadě se dá říct, že Edmond je příliš zásadový a nedůvtipný člověk (dost škrobený, místy bez emocí), který se po rozchodu s manželkou rozhodne sehnat si blow job (přičemž výrazem blow nemyslím vyfoukat a výrazem job nemyslím práci). Jaké útrapy ho na cestě potkají a kterak nakonec Edmond k blow jobu přijde, se dozvíte až po shlédnutí snímku.

Osobně však nedoporučuju, ač je to místy film skoro vtipný, někdy vážný a často banální, už bych si jej znovu asi nepustil.

Linky:
http://www.csfd.cz/film.php?205208

http://imdb.com/title/tt0443496/

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *