Akcionáři, mýdlo a hnusné sendviče

Tedy hnusné není asi ten správný výraz – frustrované možná. Sendviče prostě chutnaly podobně jako atmosféra v celé firmě – nažlukle. O co vlastně šlo: V jedné z firem, kde pracuji, proběhlo drobné setkání drobných investorů, akcionářů. V praxi se naše vedení snažilo zdůvodnit některé kroky, de fakto položky na seznamu výdajů. Např. 2x hyundai sonata, 1x strojek na cukrovou vatu, 5x bananaguard a podobně. Uznávám, sám jsem několikrát zkusil poslat na naše účetní oddělení fakturu na nové Porsche Cayenne GTS, ale nikdy to nevyšlo :(.

Jak se zdůvodňování dařilo netuším, nicméně jsem se po dobu jednání snažil vymyslet co nejlepší kanadský žertík. Tedy pochopitelně jsem nic z toho nepraktikoval. Vše se odehrávalo jen a pouze v mé hlavě a pokud by kdy došlo k soudnímu procesu, prohlašuji, že mě k takovému jednání vedly obě bílé myšky a všichni tři kašpárci. Ehm.

Jako první mě napadlo, že bych mohl ze všech sendvičů odstranit šunku a nahradit ji něčím, co se konzistencí i chutí podobá čínskému plastu (mimchodem čínský plast poznáte tak, že má v sobě na rozdíl od plastu běžného zapečené kešu oříšky). Po ochutnání jednoho ze sendvičů jsem však naznal, že mě už někdo předběhl.

Pak jsem si všiml tuze vtipného nápisu na každém rohu i dveřích: „17 DEC MEETING“. To přímo volalo po konverzi (a taky po korektuře). Na korekturu jsem se nakonec vybodl, protože jsem nechtěl dopadnout jako tenhle chudák:

Takže zůstalo u matematické hříčky. Ovšem potom jsem to spočítal a ono 21 OCT nevypadá zase tak vtipně, navíc jsem začal pochybovat o tom, že by to někdo vůbec pochopil.

No a do třetice všeho nejlepšího, jsem chtěl zajít na pánské záchody a do nálevky na mýdlo nalít černou tiskařskou barvu a promíchat s existujícím mýdlem. Vyndal jsem tedy z tiskárny toner ve snaze dostat z něj barvu. Nepodařilo se. Rozebral jsem co se dalo, pořád se z něj ale jenom prášilo, tak nevím, asi byl rozbitý, každopádně barva v něm nebyla. Takže z plánu nakonec sešlo. Navíc jsem si nebyl úplně jist, zdali by mou nápaditost ocenili též mí kolegové na patře.

Suma sumárum jsem si užil tuze mnoho legrace. A co vy?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *