To si takhle vykračuji ve tři ráno v pracovní den domů z akce „otevírání a beta testování jezírka“, kde mimochodem se nestalo nic až tak veselého, co by za zmíňku stálo (hlavně proto, že v době, kdy jsem dorazil, byly již všechny samičky notně oblečené), když tu minu čerpací stanici jisté německé firmy s přehlasovaným ö. A to by mohl být konec příběhu. Ale není! Byl jsem poněkud společensky unaven a většinu času jsem simuloval kosmonauty na oběžné dráze (tj. točila se mi hlava a pozoroval jsem zem). A při této činnosti jsem na zemi zahlédl placatý předmět se šňůrkou.

A tady by také mohl příběh skončit, to by vás naštvalo, že? :-). Ale že jsem to já, budu tedy pokračovati. Po bližším přezkoumání placatého předmětu se šňůrkou jsem došel k závěru, že se jedná o kartu pro vstup zaměstnance č. 749 do budovy jisté společnosti (končila na s.r.o.). Jako správný detektiv jsem šňůrku očichal. Bylo zřejmé, že patřila samičce v rozumných letech, což pravda, jsem naznal též díky nápisu na kartičce, která nesla ženské netradiční jméno. Použitá toaletní voda připomínala laciný Moschino I love love nebo podobnou břečku, ale jak sám výrobce této vody píše na krabičce „cheap chic taky chick“ (nebo tak nějak).

Po ještě konkrétnějším přezkoumání jsem naznal, že v obalu plastovém se nachází plastová kartička čipová pro vstup do zmíněné budovy. Pod vidinou hodnotného styku s anonymní samičkou jsem nález pochopitelně zabavil, bych další den majitelku dohledal. Alespoň takto zněl v mé rozvrzané hlavě plán.

Další den jsem brzy ráno v jedenáct hodin vstal, bych horlivě vytočil číslo uvedené na webových stránkách společnosti a po samičce začal aktivně pátrat. Zvedla to nějaká otravně znějící ženština, která vůbec neměla smysl pro mou vidinu kopulace a přepojit mě rozhodně nechtěla, prý proto, že nikdo toho přízviska se ve společnosti nenachází. Marné bylo mé vysvětlování, že zmíněná nejspíše bude pracovat v detachovaném pracovišti v zákaznickém centru, neboť na kartičce je tato adresa. Paní odvětila, ať tedy zavolám tam. Opět marné bylo mé vysvětlování, že telefonní číslo uvedené na webu není a tak není kam volati. Odkázala mě na pěší navštívení pobočky a zavěsila. Byla to tuze milá ženština – otrávená jak malajský šíp, ale v důsledku otravná víc než petr novotný se svýma nedomyšlenýma fórama.

Nedal jsem však na prvotní neúspěch a pana googla o pomoc jsem požádal. Pochopitelně nezklamal. Díky netradičnímu příjmení (něco jako popokatepetlová) jsem ženštinu velice rychle dohledal a skrze stránky jisté univerzity našel také maximum možných detailů, které mě k potenciálnímu koitu s dívčinou přiblížily na vdálenost hodin. Napsal jsem krátký e-mail, ženština zareagovala, domluvili jsme setkání na další den a bylo vymalováno.

Tedy ještě nebylo vymalováno, ale barva byla připravena, vhodně namíchána, už jen to spojit s tou stěnou… É, to se nám ta metafora trochu zamotala, že? :-).

Na místo setkání jsem dorazil přesně šest celých devět minut před domluvenou schůzkou. A čekal jsem… A čekal… Celých šest minut! Pak se majitelka kartičky objevila ve své kompletní použitelnosti. Okamžitě mě poznala (popsal jsem se jako nepopsatelně krásný vysoký chlapec s vozem v barvě čerstvého zeleného pepře) a zamířila ke mě. Slovo dalo slovo, za což jsem jí na oplátku věnoval její vlastní kartičku.

Byla celá šťastná a ihned se mi jala vnucovat finance jakožto nálezné. Musil jsem ji chvíli přesvědčovat, že si nic nevezmu, že nález odevzdati je moje občanská povinnost a že si peníze vezmu leda v případě, že bychom s tím zašli na víno, kávu či gumové medvídky. Odvětila, že už na daný večer nějaké plány má. Kurva, pomyslel jsem si, nahlas jsem však jen odvětil, že to je tedy mrzuté a dál jsem situaci nehrotil. Ve firmě prý dělá jen brigádně, občas končí před půlnocí, nicméně studuje práva, takže to bude od přírody mrcha, pročež raději nebrat. S tímto verdiktem jsme se rozloučili, já zamáčkl slzu a odjel směr bydlící domov.

To byl ale nudný příběh, že? Čekali jste vrzajcí postel… No jo, já taky. Marně! My romantici to máme holt skutečně těžké…

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *