Zřízení bankovního účtu ve španělské bance

Dnešní Malažský den byl protkán radostmi i starostmi v osobě jedné. V prvé řadě jsem se příliš nevyspal. Ba co víc, nevyspal jsem se příliš a ještě k tomu úplně sám! Hned ráno v osm hodin a patnáct minut jsem měl sraz s bankovní úřednicí v místní bance, kde jsem se rozhodl si otevřít účet.

Do banky jsem vstoupil v osm hodin a patnáct minut, chtělo by se napsat. Bohužel nestalo se tak, jelikož banka otevírala až o patnáct minut později. To by mohl být konec příběhu, ale já vám popíši i zbytek. Na pobočce bylo vidět za stoly sedící úředníky, kteří mě však neměli v úmyslu pustit dovnitř dříve, než za oněch patnáct minut. Preciznost musí být.

Už jsem zmiňoval, že banka se v překladu jmenuje něco jako „mořská rakev“. Vybral jsem ji především proto, že název mě přesvědčil, že se jedná o kvalitní banku s vysoce dynamickým prostředím a hysterickým marketingem.

Samotné založení bankovního běžného účtu spočívalo především v tom, že jsem podepsal dvacet dokumentů různé tloušťky, kvality i jazyka. Zhruba třetinu jsem dostal také zpátky na památku. O mých španělských konverzačních kvalitách svědčí především fakt, že v jednom z dokumentů, jak jsem později zjistil, se píše, že jsem se stal akcionářem banky. Skvostné.

Dále jsem učinil základní deposit, dostal PIN k platební kartě a informaci, že karta dorazí z Madridu během pěti dní. Zajímavé. Každopádně během necelých, hmm, padesáti minut, bylo vše hotovo. Teď už jen sehnat peníze, které tam budu moci depositovat, vybírat a následně s nimi mávat na ulici před prostitutkami rumunského a ruského původu.

Následně jsem se vydal, opět pozdě, do zaměstnání, kde nás dnes čekalo velké překvapení, o kterém nemohu vůbec hovořit. Zkusím to ale popsat tak, jako kdybychom prodávali toastovače. Dopoledne dosmýkal do kanceláře produktový manažer krabici o velikosti většího rypouše sloního, na které bylo napsáno „speciální edice – toaster do každé rodiny“. Jednalo se o vysoce kvalitní značkový toaster se všemi potřebnými proprietami a sadou toastů k přípravě.

Zbytek dne jsme tedy strávili pilnou přípravou a opékáním toastů, až se z nás kouřilo. Tak.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *