Život je krátký

Původně jsem chtěl začít slovy: Znáte ten o tom, jak do restaurace v Karlových Varech vběhne hořící žena, a tamní hosté a personál ji uhasí zatímco se 35letý muž nadýchá splodin a musí být následně ošetřen na interní ambulanci karlovarské nemocnice?

http://www.novinky.cz/krimi/256891-zena-v-plamenech-vbehla-do-karlovarske-restaurace.html

Ale pak jsem si řekl, že byste si z toho dělali prdel, přičemž je to velice vážná či minimálně reálná věc. Psali to přeci v novinách. Ale tam píšou kdeco, zase se na to nesmíme toliko fixovat, že ano.

Život je prý krátký. Alespoň se to říká. Jenže když se nad tím zamyslíte, život není ani zdaleka krátký! Život je prakticky ta nejvíce otravná věc, kterou provádí každá živá bytost ze všech svých možných činností úplně nejdéle! Kde vznikají taková hesla, rčení, přísloví, slogany či bezlogany? Lepší nevědět.

Hmm, myslel jsem si, že to bude bohatší moudro, ale není. Tak nic, popojedeme dále.

Dnes jsem byl v posilovně. Opět. Zkouším co moje záda na stará kolena vydrží (mají vůbec záda kolena? zeptejte se vikiho pédie!) a zatím to ještě funguje. Mrzuté je, že cvičení se zdá být neustále více a více náročnějším, přitom se necítím ani mladší, ani atraktivnější.

Možná je problém, že chodím do posilovny, kde jsou všechna pohlaví separovaná. Hmm, teď si může leckdo vybavit dost podivný obraz, ale realita je prostá: Posilovna obsahuje část pro ženské pohlaví a část pro mužské. Zvlášť je pak místnost uprostřed, kde povolaný pracovník kontroluje jednotlivé orgány zájemců o cvičení, aby nedošlo k promíchání. Smutné na tomto principu je to, že většina žen chodí do posilovny pro ženy, kde se učí nejefektivnější způsoby, kterak na rotoped pověsit co největší množství prádla zatímco se podivují nad tím, proč s nimi do této posilovny chodí tak málo mužů.

A muži, ti chodí do posilovny pro muže, kde heroicky zdvihají těžká břemena nad hlavu, aby je zase po čase položili s vítězoslavným heknutím zpět na zem a zapomněli uklidit, jak je jejich dobrým zvykem. U toho se potí, smrdí a někteří vůbec nejsou tlustí a chodí tam patrně jen proto, že si rádi oblékají homotrička, ve kterých své vnady ukazují. Což z nich objektivně dělá gaye (čti: sexuály homo), jelikož v posilovně ryze pro muže není jediný pádný důvod své tělo vystavovat, pokud člověk není právě z tohoto týmu.

Já i mé obézní já navštěvujeme právě posilovnu pro tyto muže a sdílíme s nimi toto prostředí. Což je smutné, především proto, že tam chybí ty ženy a jejich inspirativní… tvary, nebo řekněme tvarsloví. Abych tedy úplně nekecal, občas tam několik žen zabloudí, jenže těm to vydrží jen tak dlouho, než zjistí, že hned vedle je posilovna ryze pro ženy, popřípadě než je omrzí pohledy hladových očí necelé padesátky lamželezů. Hmm, skutečně jsem použil toto slovo? Nikdy by mě nenapadlo, že tak učiním. Hmm, všechno je jednou zdá se skutečně poprvé.

Ale posilování je prý zdravé a je dobré začít co nejdříve. Možná jsem však začal moc pozdě :(.

Zeptejte se strýčka gogola na Ríšu Sandraka. True story!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *