Statisticky hovořeno se v této mrzuté zemi nachází čtyři tisíce čtyřista a jeden Bílek (čti 4401 Bílků), přesněji takové množství osob s příjmením Bílek. To je v pořádku. Velice zarážející je ovšem fakt, že Žloutek v této zemi není ani JEDEN (čti 0 Žloutků)! Hledal jsem všude. Hledal jsem „zloutek“, zkomoleninu „žloudek“ či „zloudek“, v ramci zoufalstvi take „zlutanaplnvejce“ – a nic… Abych vás nenapínal, nakonec jsem zjistil, že díky liknavosti úředníků z jistého ministerstva se Žloutek přece jen nacházel ve druhé polovině podivného seznamu, leč (!) pouze v množství dvou kusů! Odkud se vzali? Byl dříve bílek nebo žloutek? Takové otázky vytanou na mysli jistě všem, kteří tato slova vkládají nyní do útrob svých mozkových dutin…

Mě osobně to ale vůbec neuspokojilo, neboť takové množství žloutků stěží vystačí na sestavení dvou vajec či jednoho vejce vícežloutkového. Kromě toho nám k úplnosti chybí nadále Skořápka (tento v ČR skutečně žádný není) ač jsem z nouze hledal také mezi cizinci žijícími na našem území, mezi zemřelými a nezvěstnými. Prostě nic.

Závěrem žloutkové epizody jen dodám, že největší vejce na světě váží 169 gramů, snesla ho slepička v německé lidové republice a splnila tím plán na 300%, neb vejce bylo třikrát větší, než-li dosavadní průměr. Největší vejce ze všech existujících ptáků však běžně snáší pštros (700-1700 gramů, 16×13 cm cca). Zato nejmenší vajíčka z ptačí říše padají z kolibříka a váží pouze 0,25 gramů.

Z úplně jiného soudku – zabij strom, zachráníš dítě nebo zabij dítě, zachráníš strom a možná také rypadlo? Domnívvám se, že odpověď na tuto otázku je zcela zřejmá, alespoň pro některá zelenkavá hnutí určitě. My normální víme, že stromy sajou a házíme na ně kameny. Tak.

A co na to eko-armáda? Ta izraelská moudře ví, že je potřeba v době krize šetřit a zároveň uplatňovat ekologické prvky i do hraní na vojáky. A protože nepřítel H.Baláž (čti Hizballáh) se může celkem snadno ukrýt třeba pod stéblem trávy, moudře na něj kluci izraelští nepoužijí pesticid, který by blížil ukrajině ublížil krajině, ale použijí co? Inu přece antilopu losí zvanou též jazykem vymřelým Taurotagus oryx! To ví přece i horáček! Antilopa sobě trávu spase a izraelští ozbrojení neradikálové tak budou moci inzultovat radikály volně položené. Jak prosté!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *