Začátek konce podnikání

Se nám ty titulky poměrně dramaticky znudnily, což? Počínaje dnešním dnem jsem zahájil oficiální konec svého velkého podnikatelského života. Nastal čas přiznat si, že třikrát a dost je prostě… více než dost.

Utopil jsem v podnikání vše, včetně sebe, ale chtělo to nejprve třetinu šedých vlasů, řadu vrásek, jeden vysoký tlak, 20 kilogramů nadváhy, několik hemeroidů a minimálně jeden kolaps na pohotovosti, abych si to dokázal také upřímně přiznat.

Hmm, co víc chytrého bych k tomu napsal? Smutné je, že psát pravdu je daleko těžší, než cokoliv jiného. Proto se taky v novinách nikdy nedočtete ty nejpodstatnější informace, v knihách chybějí stránky a většině mluvících politiků titulky.

Rád bych napsal, že jsem si toto své další selhání uvědomil dříve, než bylo pozdě, ale žel bohu nebylo tomu tak, tudíž to napsat nemohu. Mrzuté.

A na čem to vše zhavarovalo? Na neefektivním či disfunkčním managementu? Nedostatku plánování? Na nedokonalé cílevědomosti? Na hospodářské krizi? Na nedostatku finančního polštáře? Kdepak. Důvod byl daleko prozaičtější – jsem prostě kokotí hlava.

A co bude dál? Vás to sice netrápí ani nezajímá, ale já vám to stejně – neřeknu – ač z důvodu jiného – já totiž nemám moc zdání. Mé podnikatelské buňky totiž hromadně spáchaly PCD – Programovanou Buněčnou Smrt – buněčné suicidium chcete-li, což je pouze fancy termín pro předprogramovanou sebevraždu díky vnitrobuněčnému programu. Ano, i buňky mají své vnitro. Se svým vlastním rumlem, grossem a jinými honáky krav a mléka.

Na závěr by se hodilo něco pozitivního, což? Hmmm… Přišel mi dopis z e-onu. Chtějí doplatek 2800 Kč, jelikož jsem si minulý rok dopřával tepla radiátoru a zvýšili mi za odměnu měsíční zálohu o 200 korun. Kurvy.

Komu se to jeví málo pozitivní, nechť si představí namísto předchozího odstavce koalu medvídkovitou. Tak.

Share

7 Responses to “Začátek konce podnikání”

 1. Tenhle článek jsem radši neměl číst :/ myslím na koalu,myslím na koalu,myslím na koalu,myslím na koalu. Ne, nefunguje to.. mám na to takovou uklidnující stránku, kterou jsme si s kámošem udělali. zivotvhajzlu.cz

 2. pansponka says:

  Bohužel, Ondro. Celkem chápu, že je to pro ostatní málo motivační, ale rada je jednoduchá: Stačí nebýt kokot a ono i to podnikání půjde! 🙂 A hlavně to nedělat poctivě jako já, to už je pak totiž úplně v prdeli.

  Mimochodem, nejseš ještě nějak moc mladej na to, abys dělal takový stránky :)?

 3. Ondra says:

  Občas může být životvhajzlu nehledě na věk 🙂 je to spíš web na odreagování. Uvažuju, že tam pridam komentare aby kazdy navstevnik mohl napsat, proc je jeho zivot v hajzlu a proc ztroskotal. Vsude se pise o uspesich podnikani a ruznych start-upů , protože je to ted v mode. Ale uspěje jen 1/10 . A zajimal by me treba duvod ztroskotani tech dalsich 9 lidi co neuspeli, treba jako ponauceni. Myslím, ze takove informace se moc casto nikde nevidi, coz je pomerne velka chyba.

 4. Ondra says:

  A pridal jsem si te na FB, protoze ICQ uz nemam. Ok?

 5. pansponka says:

  Jasně. Jsem si říkal, že mi tě to tam neustále nabízí, ale podle jména mě to doteď nedošlo :).

  • kurva ty mas facebook?!?!?!!? ty vole to je spatneee,vidim ze to semlelo uz vsechny co o nem tvrdili ze je to zlo … timto se potvrzuje ze je to opravdu zlo, navic dumyslne!

   • pansponka says:

    Bohužel, nouze naučila pana sponku housti a je součástí nejen sítě prokrastinační, ale také té profesní.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *