Víkendový catering, grilování, relaxace, bazén

Můj víkend byl výjimečně perfektní. V pátek jsem nedělal nic, co by stálo za zmíňku. Sobotu a překvapivě i neděli jsem strávil naprosto fenomenálně. Na sobotu jsem byl pozván na grilování do rodiny českého kolegy, který měl na návštěvě kamarádku s dětmi a jednu kamarádku jakožto náhradnici. Takže celkem full house sám o sobě a do toho si přičtěte mě, polského kolegu, holandského kolegu a jeho sestru a kolegyni tureckou.

Nezbylo, než abych připravil spoustu občerstvení. Rozhodl jsem se pro rajčata plněná sejrem cottage cheese, nasekanými bylinkami (petržel a pažitka), a na střídačku tavenou veselou krávou, dále plněná vejce s bylinkami, tradiční české jednohubky pouze s variací buvolí mozzarelly, šunky s nižším obsahem soli, pikantním chorizem a španělskými nakládanými okurkami. Jako doplněk jsem zvolil caňitos, coz jsem taková tenká podlouhlá choriza, která se hodí jako doplněk na párty pro snadnou konzumaci. Bohužel je brzy objevily děti a navzdory mým výhrůžkám je všechny tajně zkonzumovaly za mými zády.

Jako dezert udělal jsem tradiční tiramisu, tentokráte bez alkoholu, aby se mohl kochat i polský kolega, zatvrzelý to odpůrce alkoholických nápojů i v podobě dortové a jednoduchý karamelový dezert ze sušenek, jelikož trouby nemaje.

Doplňkem už pak bylo jen ovoce, ze kterého vyrobil jsem později salát, neboť mi to přišlo jako osvěžující nápad.

Zároveň jsem se sebou vzal dva francouzské sirupy, protože španělské se ve španělsku neprodávají a pochopitelně tinto de verano.

Kolem třetí hodiny jsem dorazil na párty a zhruba za minutku, tedy kolem šesté, jsem už byl s přípravou jednohubek hotov. Připravoval jsem je až na místě, jelikož mi bylo navrženo, bych na nich pracoval právě tam, jelikož má kuchyň je vzezření malého.

Poté jsme se šli vykoupat do bazénu, což bylo únavné, také jsme grilovali, konzumovali mé jednohubky a krmili se tiramisu dezerty a dezerty karamelovými. Všem tuze chutnalo, pochopitelně nelze soudit nikdy jak moc objektivně, protože do dětí padá vcelku vše jak do rokle a dospělí ze mě mají strach, takže říkají, že je to „mmmm“ a hladí si u toho své abdominální svalstvo.

Kolem desáté večer jsem se pomalu chystal pryč, ale nakonec jsem se nechal přesvědčit, že přespím do druhého dne. Mé masérské a kulinářské schopnosti je holt velmi těžké postrádat. Zůstali jsme tak sedět a povídat až přibližně do půl čtvrté ranní. Za tu dobu si španělské děti stihly ještě hlučně hrát na ulici zhruba do půlnoci, poté koukat do dvou do rána na televizi, zatímco rodiče venku hulákali pod vlivem alkoholu a teprve poté se odebrat v ústrety domovině. Je to vskutku jiná země.

Ráno jsem chtěl udělat všem palačinky, ale od nápadu k realizaci je poměrně dlouhá a tuze trnitá cesta, především s ohledem na to, že jsem se nacházel v malém městě a v neděli ve španělsku žádné krámy otevřené nejsou. K úspěšné výrobě palačinek mi tak chyběly pouze vejce, mouka, mléko, smetana, máslo, marmeláda, tvaroh, med a citron.

Nezbylo tedy, než improvizovat a vyrobit dodatečně alespoň výše zmíněný ovocný salát, jelikož se na něj předešlý den již nedostalo. Pro první salát zvolil jsem kombinaci golden delicious jablíček, banánů a pomerančů a pro druhý salát kombinaci jablíček, banánů a broskví.

Saláty dva proto, neboť jeden prcek bral nějaká biotika anti a já nevěděl jaká a nechtěl jsem riskovat, že by tam citrusy mohly vadit.

Po snídani, relaxaci, bazénu a opětovném grilování, které zahrnovalo jak maso vepřové, tak i kozí sýr, jsme se jako jeden muž v počtu dvou žen, jednoho muže a čtyř dětí vypravili vstříc městu plnému pikasů a pláží. Stihl jsem pak ještě doprovodit kamarádku na nádraží, dát si karamelový zmrzlinový pohár, dostat čtyři héliové balónky (pro děti), odmítnout dětem v hračkářství zakoupit hračky a dotrajdat na rozcestí, kde se skupina rozdělila na družinu koupací a družinu obrazovou. V tu chvíli jsem se rozhodl skupinu opustit, jelikož jsem byl tuze utahaný a představa grilování kůže na pláži nebo koukání na obrázky pokryté zdi, ve mě nevyvolávala žádné vábivé představy.

Tak či tak, víkend to byl plný a nenudný a navzdory krátkému spánku jsem si jej užil. Dobrou noc!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *