Víkendové náročné nicnedělání a trocha o Kimovi

Jaký byl váš víkend? Co jste dělali zajímavého? Já nebyl na lyžích ani jsem nezkoušel něco zajímavého, vzrušujícího a nového. Nedělal jsem v podstatě vůbec nic. Kromě tedy toho, že jsem snědl půl kilogramu smažené slaniny, dvě vejce a dvě palačinky plněné tvarohem přelité javorovým sirupem… Tedy javorovým sirupem přelité nebyly, neboť ten mi došel a neměl jsem čas zajet do jediného obchodu, kde vím, že ho prodávají, ale rád na ty palačinky vzpomínám s tím, že s javorovým sirupem byly.

Někdo by mohl podotknout, že jsem divný. Inu, mohl. Ale já nejsem! Já jsem totiž tryskové letadlo! Tryskové letadlo nápadů, abych byl přesný. Třeba o víkendu mě napadlo, že bych mohl zase něco napsat na blog a také tak činím! Vidíte! Tryskově! Ehm… To bylo… divné.

Ale nedejme se zmást, jsou daleko horší věci na světě. Třeba internet. Na internetu teď zatkli pána jménem Kim Dotcom, na kterého se přejmenoval jistý Kim Schmitz, když byl poprvé usvědčen německými soudy z něčeho mírně více… nekalého. V tomto případě šlo tedy jen o koupi akcií krachující společnosti a následného prohlášení, že do ní investuje 50 000 000 dolarů (hodně nul, jsou to však pouze miliony). Tyto samozřejmě neměl, avšak to zakoupené akcie nevěděly, pročež stoupaly, stoupaly, až vystoupaly na trojnásobek. Tehdy Kim akcie prodal, vytěžil 1 500 000 USD a dal si steak. Tedy byl jistě spokojený.

To však nebylo poprvé, kdy jej soud z něčeho obvinil. Úplně poprvé to bylo již v jeho náctiletých letech, kdy se nabourával do různých ústředen a prodával volací karty (zjednodušeně řečeno). Moudrý to chlapec, bohužel musím říct také můj vzor, aniž bych o tom tehdá věděl. Mým snem bylo také krást volací karty a prodávat je dál. Ovšem já byl hloupý a tak jsem toho nečinil, podobně jako v minulém století te němec, co si doma na koleni razil západoněmecké marky, a když jej odhalili, u soudu se přišlo na to, že padělatel byl natolik bystrý, že mince sice padělal, ale tak, že hodnota jedné markové mince byla zhruba marka padesát, takže měnu vlastně revalvoval  – leč, odsoudili ho stejně. Kromě toho já byl ovlivněn socialismem a životem za velkou zdí (na té posrané straně), kde telekom byl jediná předražená možnost konektivity, zatímco Kim si zevloval v kyberprostoru dokonalé západoněmecké kabeláže. Ech, šťastný to chlapec.

Každopádně poprvé jsem o Kimovi slyšel jako o Kimblovi, speciálním agentovi, který figuroval v devadesátých letech v kreslené animaci kdesi na svých (pravděpodobně) promo stránkách. Na tehdejší poměry se jednalo o velmi pokročilé a zdařilé video, které je však dnes již velmi běžné a je ho plný internet.

Abych to nějak uzavřel – pokud to náhodou nesledujete, tak Kim Dotcom, kromě jiného, je nyní obviněn ze spousty škaredých věcí v důsledku provozování stránky megaupload.com (zdroj spousty pornografie a jiných snímků povětšinou pro dospělé), která se z nějakého důvodu stala trnem v oční bulvě americkým úřadům a tak neváhala dva roky dávat dohromady celý složitý případ, aby letos vykouzlili obžalobu, zabavili mu veškerý majetek a poslali ho k soudu spolu s dalšími několika účastníky zájezdu, vč. jednoho slováka, který jim na stránky kreslil pajduláčky, leč, rozkaz zněl jasně, muž s bohatým kontem musí jít.

Jen pro zajímavost, podobných stránek, které operují na absolutně stejném principu, jsou stovky. Některé z nich také v české republice. Četl jsem si sumarizaci obžaloby a není mi jasné, proč se zrovna megaupload.com dostal do hledáčku amerických Federálních Balíků, ale soudě dle Dotcomovy minulosti bych si tipnul, že někomu hrubě šlápnul na kuří oko, nebo svou ješitnou arogancí překročil únosnou mez. Leč, třeba čeká podobný osud i ty ostatní, na to si však musíme ještě nějakou dobu počkat.

A proč si myslím, že je Kim Schmitz alias Kim Dotcom naprosto AJMNCOOR (Arogantní ješitný a mírně nedospělý člověk odtržený od reality)? Protože měl hodně peněz, které nezískal tvrdou prací. Ano, zní to samolibě, možná, ale historie ukazuje, že tomu tak je. Ztráta peněz, které si vyděláte prací, vás bolí. Ale Kim, Kim se i teď u soudu usmívá. A ví nejspíše moc dobře proč. A nesoudím teď dle jeho spousty luxusních vozidel, na které lze jednoduše poukázat, či dle pózování s brokovnicí, ale dle útržků, které je možno vidět ať už na youtube, v zahraničním tisku nebo lze vyčíst z popisu jeho zatčení – v průběhu zatčení se totiž zabarikádloval v „panic room“, což je místnost pro panický strach a disponují jím především takovíto milionoví lidé, a spolu s brokovnicí čekal, až se k němu policisté dořežou autogenem (či jiným genem) – patrně doufaje, že se jim to nepodaří a on bude moci zůstat v panickém pokoji až do soudného dne (obecně tento princip barikádování příliš nechápu).

To prostě není normální chování. Také u něj doma našli slušné kapesné (osm milionů dolarů v hotovosti pokud se nemýlím, teď se mi to nechce znovu hledat kolik přesně), což z něj dělá trochu drogového dealera, přestože jím nebyl. No a ve finále, kdo si nalepí na své panské sídlo nápis „panské sídlo“?

To je jako kdybych si napsal na dveře:

Pan Sponka
Můj Byt

To bylo znělo placatěji než když vám do kanceláře vejde kolega a řekne si o přání k narozeninám a když jej dostane, posadí se a začne vám vyprávět o své nedávné operaci hemeroidů.

Jedině snad, že má Kim skvělý smysl pro absurdní humor. Ze všeho co jsem však četl a slyšel bych řekl, že mu mozek zastínily peníze, což je strašná škoda, protože teď určitě hodně novozélandských top restaurací přijde o kšeft, jelikož ho nechtějí pustit na kauci ven do doby, než skončí proces (ty soudy, nikoliv novozélandské restaurace).

Ech, nějak mi to ujelo, o Kimovi jsem vlastně psát nechtěl, ale když on je ho teď plný internet. Podobně jako byl nedávno plný internet Váklafa Hejvla (to není parodie, tak ho prostě vidí svět anglosaský). Kam se člověk podíval, tam byl… A v médiích se dnes a denně hádají, zda po něm pojmenují vilu, čtvrť, město, moře, kuře, stavení nebo letiště… Já nevím, všechno to vypadá divně – ulice Václava Havla? Vedle všech těch namyšlených leninů a gottwaldů bych se být na jeho místě styděl, kdyby nějaká ulice nesla mé jméno, přestože bych již byl ve třech urnách. Letiště, hmm, to se zdá jako jasná volba, ale viděli jste někdy to mrňavé špinavé ruzyňské letiště, na které stát kašle? Hmmm…Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

letiště václava havla


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *