Například jsem začal nedávno koukat na seriál American Dad (fanouškům seriálů jako je Family Guy, Futurama, Simpsons se bude líbit). Je to o stupínek jiné (lepší, charismatičtější?) než Family Guy, nicméně velmi podobné. Vřele doporučuji všem milovníkům absurdního humoru.

Starší snímek Autobahn Raser, v dabingu Zběsilá jízda. Taková trochu ztráta času no… Může za to především hloupě komediální nádech, jež zbytečně ubírá jinak pěkně zpracovanému filmu, kde se to pěknými auty jen hemží. Kdyby to bylo pojato více plytce jako klasické silniční závody + láska + krimi + hollywood ending, nejspíše by též uživatelské hodnocení byly vyšší. Ale co byste chtěli po Lucemburskoskopčácské koprodukci.

Goodfellas, postarší snímek z počátku devadesátých let. Velmi pěkně zpracováno téma z mafiánského prostředí zachycující padesátá – devadesátá léta. Všechno dle skutečných událostí. Pokud si chcete udělat obrázek o dobru a zlu v reálnějším než v aktuálním hollywoodském prostředí, máte možnost. Doporučuji.
Hills have eyes je průměrný horor s nadprůměrně hrubým zacházením s lidmi i věcmi v poušti. Klasické téma, moc novinek nečekejte. Není-li co jiného zkouknout, pak tu hodinku a půl nějak určitě přežijete. Trochu jsem se nudil.

Scary Movie 4 patří ke snímkům, na které se musíte naučit dívat. Návod přiložen nebývá, ale pokud nezvládnete první dva díly, třetí a čtvrtý přečkáte taktéž bez větší újmy. Scary Movie paroduje dříve natočené snímky a obvykle je celá dějová linie postavena na ději jednoho z filmů (hlavní hrdinové jsou kupodivu téměř stejní jako v ostatních dílech) a do toho se prolínají parodie na filmy jiné. Obvyklé témata parodií jsou horory nebo thrillery, ale čas od času je tam narážka i na jiný žánr. Je dobré před zapnutím Scary Movie zkouknout nejprve všechny filmy, které jsou tam parodovány, protože teprve potom získáte ten správný zážitek. Pokud ani pak se vám to nebude líbit, tak máte prostě smůlu. Fanouškům doporučuji.

Daredevil je zase marvelovský snímek o slepém harry potterovi a jeho otci boxerovi. Ihned po oslepnutí získá harry potter nadlidské schopnosti, a za pomoci své magické hůlky zachraňuje svět před vředy na motorkách házející ninja hvězdice. Zní to trochu jako ze špatného béčka… a realita není o mnoho lepší. Film má světlé momenty a pokud na to budete koukat jako na komix zpracovaný do filmové podoby, nejspíše budete spokojeni. Komix Daredevil jsem nikdy nečetl, tudíž nemohu posoudit, ovšem řekl bych, že Batman, Superman nebo ten třetí (teď mi vypadl název) je daleko lepší, ačkoliv téma je stejné. Jo spiderman je ten třetí.

The Birds, Hitchcockovské dílo, údajně jedno z nejznámějších a velmi zdařilých, kam bych ho já nezařadil tedy ani náhodou. Samozřejmě atmosféricky velmi dobře provedeno, ale ten děj poněkud kulhá, stejně tak zpracování je zbytečně řekl bych místy překombinované. Alfred má na kontě daleko lepší snímky. Pro fanoušky tématu či samotného mistra je film nezbytností. Možná škoda, že jsem na něj koukal až poté, co jsem s(z)hlédl jiná jeho díla. Ale to už je holt život – nic není tak jak byste chtěli.

The Detonator – jakési mohutné béčko se stárnoucím Wesley Snipesem v hlavní roli. Ztráta času, už ani nevím o čem to bylo.

Final Destination 3 – opět v zásadě totéž co v jedničce. Prostě autoři převařili čaj z jedničky ještě po třetí a doufali, že na to lidi do kin přijdou. Přišli, takže se jim to asi podařilo. Má to své kouzlo, ale možná po těch letech lepší zkouknout znovu jedničku a zážitek bude hodně podobný…

Grilled – prý komedie. V půlce už se koušete do rtů, aby to bylo za vámi. Dobře no, nebylo to zase TAK špatné a přece jen tam jakási atmosféra i pár vtípků bylo, ale nemůžu si pomoct, byl to prostě průměr. Ale lepší než výše zmíněný detonátor 🙂 nebo showgirls.
Inside man je velmi dobře ukrytý heist movie s trochu originální pointou. Sice jednoduchý děj, ale o to lépe zpracovaný a promyšlený. A i když se to celé nese tak nějak v hollywoodském duchu, nebudete zklamáni, pokud máte rádi filmy typu Italian job, Thomas Crown Affair a podobné.
Pak ještě nějaké filmy s Jet Lim v hlavní roli, konkrétně Black Mask, High Risk, My father is a hero, Once upon a time in China 2 a 3 (asi). Všechny filmy jsou tak nějak o heroickém vymlácení všech okolo, ať už dle pravoslavného asijského bontonu nebo bez něj. Některé jsou více, některé méně dobře zpracovány co se týče gymnastického uměni, ale pro fanoušky tohoto čínského chlapíka nejspíše povinnost…

A na co se chystám:

United 93

Truman Show (ano, jednou jsem to již viděl, dobré náměty je vhodné vidět vícekrát)

Battle Royale

American Gun

Ask the dust

Uvidíme jak vyjde čas, pokud vyjde, tak ještě zkouknu znova celou trilogii Back to the future.

A ještě pro upřesnění – výše zmíněné snímky jsem prosledoval za poslední tři měsíce a až dnes udělal resumé. Aby si snad někdo nemyslel, že s krví podlitýma očima a třesoucí se rukou vkládám do přehrávače jedno DVD za druhým celý víkend! :).

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *