Titulek článku má podobnou etymologii jako spojení „Ámen – kámen – šutr“ (stává se občas v kostele u těch, kteří takovou instituci nenavštěvují příliš často). Kdo to nechápe, nechť hodí kamenem, nebo vědrem, pokud mu tedy zrovna není vedro, nemá po ruce vědro, případně nezná žádnou věru či véru.

Ano, tyto myšlenkové pochody jsou poměrně zvláštní, uznávám, a vemte si, že to je dokonce za střízliva, bez přítomnosti THC či CH3-CH2-OH v krvi!

Dnešní den pravda zase tolik homosexuální nebyl, ale včera, to bylo vědro. Totiž vedro. Díky skvělému zateplení domu, kde ještě stále žiji, je teplota uvnitř stále na nepříjemných 25-26 stupních pana Celsia ať větrám či nevětrám (ani vědro uprostřed místnosti to nezmění).

Chladit jsem se zkoušel nejprve tak, že jsem sobě zakoupil třicet mražených cuc-na-kládě ovocného charakteru, které jsem na místě zkonzumoval. Jak se později ukázalo, příliš to nepomáhá, ale aspoň mi bylo solidně blbě a chvíli jsem přestal myslet na neúprosné vedro (i vědro).

Mimochodem víte, proč vás po rapidní konzumaci třiceti nanuků či většího množství mražených výrobků všeobecně začně bolet hlava? Nevíte a já vám to povím! Je to proto, že mozek je debil. Svým způsobem tedy. Laicky řečeno – tím, jak si do chřtánu cpete ty nanuky se vám ochlazuje (nejen) horní patro v ústech. Postupně se ochladí až na teplotu, že se mozek začne mylně domnívat, že dochází k podchlazení organismu a reaguje na to právě tou bolestí, která v extrémních případech může vyústit ve spánek, nebo též jinými slovy kóma.

Ale abych se vrátil k tématu. Zmíněným tempem konzumace mi brzy došly zásoby mražených produktů z mrazícího boxu a bylo třeba počít hledat alternativy. Mimochodem zmražený špenát se líže strašně blbě a nechutná vůbec jako zmrzlina, rozhodně nedoporučuji! Jako alternativu jsem tedy zvolil teplý čaj nezeleného a nečerného rázu, tedy ovocný a bez cukru.

Proč čaj? Proč teplý? Nevíte? Inu povím vám to! Je to prosté:

Lidský organismus vše, co nacpete do některého z otvorů pro akceptaci potravy, přizpůsobí na teplotu lidského těla, která kolísá někde kolem 309,90 stupňů pana Kelvina. Pročež nacpete-li si do zmíněného otvoru třeba nanuk o teplotě mínus deset stupňů mistra Celsia za účelem zchlazení, příliš nepochodíte, protože vaše tělo jej přetvoří na prachsprostou vodu o tělesné teplotě. Takže paradoxně konzumace zmrzliny vás jednak neochladí, ale především zatíží váš organismus prací, která vytvoří spíše zbytečné teplo, než-li požadovaný chlad z cuc-na-kládě-v-čokoládě.

Naopak konzumace čaje rozumně teplého tělo jednak mnoho nezatíží (není potřeba vytvářet toliko námahy na jeho ohřátí, neb již teplý jest), jednak rozšíří póry ale nezpůsobí tak radikální pocení, jako nápoje chlazené (a tím zvýší odvod tepla z těla). Dále jsou čaje poněkud více močopudné, než obyčejná voda a i močením z těla teplo dostáváte. To je tak v kostce řečeno; v praxi se dočtete v chytré literatuře, že těch faktorů je ještě více, nicméně pamatuji si zhruba výše zmíněné.

Lze zkusit i zelené, černé nebo klidně bylinkové čaje, ovšem pokud máte vysoký tlak, tak se to spíše mine účinkem.

Všeobecně se má za to, že konzumací teplého čaje v létě se ochladíte tak o 1 až 2 stupně pana Celsia, což rozhodně stojí za vyzkoušení.

Mimochodem kouření marihuany prý neškodí zdraví, uvedl mluvčí příznivců grínpís okamžitě poté, co nechal vyhlásit vlastní stát uprostřed státu již existujícího (a přiznejme si – uvnitř poměrně nefunkčního). Je to sice trochu jako snažit se uvnitř oltcitu jezdit na jízdním kole, ale komu není rady…

Share

2 Responses to “Vedro, vědro, věro, véro!”

  1. Moris says:

    Opět jedna z výborných story 😉 Pane Sponka, čtením Vašeho blogu se opravdu skvěle bavím, jen tak dál!

  2. Nově jsem se zúčastnil také svatby, dokonce obřadu a dalších vtipných událostí. Rozhodně je se na co těšit! 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *