Tak například, věděli jste, že:

V číně se chystají rodit i muži?

A že se chystají rodit děti? Opravdové, plnohodnotné a funkční děti?

Je tomu vskutku tak. Ačkoliv s zatím pouze připravují, první vlaštovky již přišly – jistý šílený číňan již vymyslel metodu, jak tento krok uskutečnit. Tedy jak zařídit, aby muži byli schopni nosit dítě!Jak je to možné? Inu, prý jednoduše – nejprve bude muž užívat dva měsíce ženské hormony. Potom se do jeho břišní dutiny (podbřišnice) vloží embryo, které se vyvíjí ve zkumavce. Těhotenství trvá obvyklých devět měsíců a dítě jde ven císařským řezem.Nad tím zůstává rozum stát, o to víc, že prý se k prvním pokusům hlásí tisíce dobrovolníků.

A kolik, že to stojí? Prý jen v přepočtu půl milionu korun – údajně má už řadu předobjednávek. No bodejď by ne, vždyť za mateřskou jsou dnes slušné příplatky a kromě toho je frajeřina říct „hehe, já to nemám z piva, já čekám dítě“, ačkoliv doposavad šlo použít pouze obrácenou tezi téže věty.

A není bez zajímavosti, že údajně u jezera Turkana (na hranicích dnešní Keni a Etiopie) žije či žil údajně kmen, kde rodili jenom muži a ženy sloužily pouze ke krmení dětí. Zprávu přinesli britští objevitelé již roku 1821 – jak to tedy v té době muži dělali zůstává záhadou. Možná, kdoví, „to“ funguje i naopak. Zkoušel to už někdo? 🙂

Na vyzvednutí lodi o hmostnoti 1,5 tuny z mořského dna potřebujeme 27 000 pingpongových míčků?

Což znamená, že na vyzvednutí titaniku si připravte přibližně 833 904 000 pingpongových míčků.

Na vyzvednutí takového většího supertankeru byste potřebovali 7 200 000 000 pingpongáčů. Jo, to už by byl slušnej kšeft :).

Plavání v sirupu je stejně rychlé, jako v normální vodě?

Ano, je tomu opět tak. Přinejmenším podle Eda Cusslera, amerického profesora chemie, který to prakticky vyzkoušel – nalil do bazénu 300 kg guaru (luštěnina určená pro krmivo) a rozředil vodou. Vznikla sirupovitá hmota, ve které nechal plavat vybrané dobrovolníky. Rychlost plavání měla minimální odchylky od plavání v klasické vodě.
Více zde.

Drtivá většina britských žen ve věku 15-70 let stráví nakupováním osm let svého života?

Nízkokalorickou chutnou marmeládu lze vyrábět též z kaktusu? Pokud máte doma kaktus, rozhodně vyzkoušejte!

Zdroje: Wikipedia, Magazín Epocha, Britannica, Encarta, Nature, Internet – různé.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *