Opět po čase se vracím k mému nepravidelníku. Totiž k nepravidelné rubrice, abych tak řekl. Hurá na to.

Začneme lehce náboženským tématem. Takový papež, ctěná to funkce, není nějaká lecjaká věc. Nejen, že od jisté doby může jezdit proskleným vozítkem a bimbat podobně jako family chroust (pouze s rozdílem, že nerozdává nanuky), ale také (v minulosti) tento post zahrnoval možnosti incestu, provozování harému, hazardních her, drancování bazilik, souložení s ovečkami (věřícími) a podobné radosti!

Řeč je o Johannovi (nebo též Janovi) XII. Bylo mu dopřáno všech těchto radostí, vč. například takové lahůdky, jakou byla kastrace kardinála a podobně.

Taky jsem se prve tomu všemu divil – zejména tedy, že navzdory tomu, že většina kněžích jsou homosexuálové, tento znásilňoval i ženy! No, každopádně zdroje se rozcházejí v tom, jak zemřel. Jedna teorie říká, že byl zabit manželem své milenky a druhá nejčastější pak, že zemřel na mozkovou mrtvici při sexu. Inu, kdo ví.

Od věřících se na chvíli odhostíme a posuneme se k něčemu méně (nebo více?) sexuálně laděnému. Už jsem se u žen setkal s řadou úchylek, ostatně kdo četl můj bývalý blog tak asi tuší, že jich bylo nemálo. A neboj se Andreo, rozhodně zde již tvé odchylky nebudu rozebírat. Cihla v mém neotevřeném okně byla pro mě jakýmsi ponaučením.

Ale abychom nedobočovali, setkal jsem se tedy u žen s již poměrně mnoha úchylkami, ale prozatím jen několikrát s Nozofílií. Nozofili je v podstatě fascinace smrtelnými nemocemi. Tzn. člověk trpící touto chorobu si vás zamiluje a vzruší se před vámi pouze, pokud budete smrtelně nemocní, nebo to alespoň budete přesvědčivě tvrdit. Statisticky bych řekl, že symptomy odchylky má zhruba 30% ženské populace. Vycházím ze zkušenosti jednoho mého známého, který svého času tvrdil ženám, že je smrtelně nemocný panic. Tvrdil jim to, jak jinak, pouze za účelem očekávání kopulace. Soudě podle množství jeho návštěv na venerologické klinice si troufnu tvrdit, že byl poměrně hodně úspěšný. Což mi připomíná, že jsem o něm již pár let neslyšel. Že by si tu nemoc nakonec tedy nevymyslel?

No, ať tak či tak, hlavní otázkou v tomto případě je, zdali se vždy jednalo o nozofiličky, nebo pouze o přehnaně lítostivé bytosti. Plyne z toho jediné – pokud vás partner či partnerka nutí chodit na pravidelné lékařské prohlídky a za každým zakašláním vidí hned tuberkulózu, víte co máte dělat… 🙂

U nemocí ještě zůstaneme. Zjistil jsem, že podivně nemocné rozložení QWERTY klávesnice má svůj původ v 70. letech století devatenáctého, kdy se psací stroje často zasekávaly a tvůrci se proto snažili pisatele co nejvíce zpomalit. Jiné zdroje však tvrdí, že rozložení je takto navrženo z důvodu usnadnění psaní (rozložení častých fragmentů slov anglického jazyka tak, aby se překrývaly co nejméně). Inu, i to je možné.

Věděli jste, že kvůli kašli zemřelo v roce 1799 1200 lidí? Je tomu tak. Napoleon v daném roce rozhodoval o propuštění 1200 tureckých válečných zajatců, když tu najednou zakašlal a zaklel „Ma sacré toux!“ (Zatracený kašel!), což ovšem jeho přitroublým poskokům znělo jako „Massacrez tous!“ (Zmasakrujte je všechny!). A tak se i stalo.Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

kastrace zajatců


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *