Večer trochu pepře, ráno se ti…

Ráno se ti co? Ráno se ti vzepře. Ano, tato teze jest tuze pravdivá, věděly to již naše babičky, babičky jejich babiček a také vnučka od té první babičky. Důležité je zmínit, že tato úvodní teze nemá vůbec nic společného s ničím, tedy ani s následujícími řádky. Důvodem, proč jsem to zmínil, jest fakt, že zrovna konzumuji kuřecí vývar, do kterého jsem neprozřetelně vložil více než osm kuliček pepře celého černého a tento zůstal velice peprný až do doby konzumace. Což je skvostné.

pepr

Rýma, to ví každý muž i každá jeho družka, je tuze zákeřná záležitost. Především tedy pro muže, kteří při této banální nemoci umírají v krutých křečích a jejich samičky se o ně musejí tuze mnoho starat, nosit jim čaj s medem a citrónem, číst jim pohádky a hladit je po vlasech.

Nejinak je tomu v případě mém. Až tedy na to, že neumírám v krutých křečích, žádná samička mi zde nepředčítá pohádky a čaj s medem a citrónem si vyrábím sám. Ale faktem zůstává, že některý z kolegů či kolegyň mě v zaměstnání nakazil rýmou (ano, muž vždy hledá vinu u někoho jiného, nebojte se na tento fakt poukázat!). Od té doby stonám a ani na práci nemám pomyšlení, což jistě není správné, neboť to zemi, kde významná část HDP je tvořena prodejem cigaret a piva, příliš nepomůže – totiž má absence v práci a nemožnost tvořit hrubý či jiný domácí produkt.

Nuže, dojdedl jsem polévku kuřecí. Kdyby vás to zajímalo, tak vespod (či naspod, vlastně na dně) byla trocha tymiánu nebo bazalky. Krásné. I proto, že jsem si takto chutnou celerem a petrželí provoněnou polévku vyrobil tuze sám a sám jsem se za ni též pochválil. Mmmm (citoslovce uspokojení po dobrém jídle).

Ještě jsem chtěl napsat něco o tom, že v zaměstnání to již není, co to bývalo. 58 procenty je nyní nově označováno procent sto a vůbec dějí se tam věci nevídané, které mě nutí především k revitalizaci kurikálního vitae a hledání alternativního životního smyslu. Což je ovšem spjato se spoustou drobností, které zde rozebírat nebudu, neboť to není důležité (pro případného čtenáře).

Tělesná teplota mi činí 37,2 stupně pana celsia. To je dobré vědět především proto, že jsem se tak ubezpečil, že žiji. Protože je mylné domnívat se, že „myslím, tedy existuji“ je pravdivá fráze. Není. Kdo má vhodnou teplotu, ten žije. Ví to i horáček, věděl to i gustáv husák a oba pili kakao. To jen tak na okraj. Teď jsem to tedy zkoušel podruhé a vyšlo mi 36,2, trošku to klesá, musím si pospíšit s dokončením věty, protože co kdybych náhodou zkolab

Share

One Response to “Večer trochu pepře, ráno se ti…”

  1. Bacil says:

    to mi připomělo:
    smrtelná nemoc postihující pouze muže na sedm písmen – rýmička.

    Ale je od tebe tuze milé, že nešíříš smrtelnou nákazu dál po firmě (neboj se na tento fakt poukázat!)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *