Tak jsem zpátky, ale jako bych ani nikam nejel…

Tak to ve mě dozrálo a řekl jsem si, že to začnu konečně do(se)pisovat. A co že to? Nu přeci o mé skvostné dovolené, která ovšem ani tak dovolenou nebyla. Což je mrzuté, a ani to nestojí za řeč, ale když už naléhá i majitelka dvojčátek, nebylo možno jinak, než vzít kbelíček plný překvapení a hezky vám ho tady v podobě písmenek vysypat. Nuže, pojďme na to.

Před zahájením čtení si pusťte písničku s poetickým názvem Fuck yourself od Franka Zappy a Steveho Vai. Toto „bohorovné“ duo boří zažité mýty, že nelze napsat romantickou písničku na osm minut a oslovit tím velmi široké publikum, pche.

Frank Zappa & Steve Vai – Fuck Yourself
YouTube Preview Image

Čím méně se vám song bude líbit, tím lépe a tím zároveň větší šance, že spolu se čtením tohoto článku dosáhnete téměř nirvánistických stavů. Tak. Prakticky u každé kapitoly byste si písničku měli pustit, aby navodila tu správnou atmoho sféru.

Nebýt bolestí zad způsobených sezením ve vozidle při najíždění téměř dvou tisíc kilometrů na z části kvalitních německých dálnicích, neměl bych ani pocit, že jsem byl někde pryč. On je totiž výraz dovolená odvozen od slova vole. A to ne jen tak ledajakého volete!

Přesněji řečeno je výraz „dovolená“ odvozen od slova voletypičotamjsemneměljezdit. Tímto extraslovem by se v zásadě daly shrnout mé prožitky za posledních dovoletypičotamjsemneměljezditnkových jedenáct skvostných dní. Jak to tedy celé bylo a o čem je řeč?

Zhruba necelý rok zpátky jsem se rozhodl, že pojedu opět na dovolenou. Tedy že si vezmu v práci volné dny a strávím je namísto sezením na sesli raději ve společnosti slečny relaxace a slečny rekreakce. Ač se zmíněné slečny tvářily dostatečně nepoužitě a vhodně, opak byl ve výsledku pravdou.

Nejprve bylo zapotřebí vybrat místo rekreace a místo relaxace. Pro rekreaci byl vybrán sexuální turistický ráj – Německo – kde jsme si chtěli užívat v horizontálně-vertikálních zábavních parcích, kterých na samotné německo připadá asi deset. Což není rozhodně bez zajímavosti, neboť v naší jen jednoosminové republice (co do počtu hlav) máme přesně zábavních parků nula (čti: 0). Jezdí nám tady akorát rozvrkocané rozkodrcané řetízkáče, které tak akorát blokují rozsáhlá parkoviště v centrech měst a jedinou zajímavou atrakcí tam jsou pracující cigáni, pokud tedy zrovna se nejedná o pravý a nefalšovaný (vždy překvapivě první) český cirkus s personálem podivného asijského původu (holt outsourcing dorazil i do řad světských).

Ale to jsem odbočil. Pro závěrečnou relaxaci jsme zvolili lázně v místě vzniku hnusných kořalek a podivně hovořících entit – ve varech karlových, kde naposled užíval si nejspíše právě pověstní (měkké je tam správně!) zakladatel císař karel IV.

Vidíte například tu skvostnou scenérii na fotografii výše? Tak takhle já jsem se vůbec neměl! Kdyby mi nebránil můj dobrý vkus, použil bych až dva či dokonce tři vykřičníky.

Mylně, velmi mylně jsem se domníval, že to bude skvělé, skvostné, relaxační a ne pentračně opruzující, jak se ve výsledku ukázalo!

Jak hrůzně mylné byly moje představy o celé té akci se dozvíte v následujících kapitolách.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *