Středečně hudební dopo- odpo- či jiné -ledne

Kdo nerozumí nadpisu, tak je asi pěkně v prdeli. Ano, napsal jsem „v prdeli“, už je to tak.

Dnešní hudební (ne)dokonalosti vybral jsem pouze a jenom pro vás. Začneme takovou pohodovější věcí starou třicetpět let, takže žádnou koktající paní gege nebo šejkýhovíra dnes asi vůbec nečekejte.

Three Dog Night – An Old Fashioned Love Song

YouTube Preview Image

Franka Zappu jsem už tady jednou zmiňoval v souvislosti s jeho méně romantickou tvorbou. Tohoto pána až zase tak úplně neposlouchám, ale tento kousek se mu celkem povedl:

Frank Zappa – Peaches En Regalia

YouTube Preview Image

Následuje nesmrtelná věc původně od Gaynorovic Glorie – I will survive. Myslete si co chcete, třeba že je to gaysong (jméno první interpretky k tomu tak trochu svádí), případně píseň sloužící k propagaci ženského bůhvíčeho. Leč, fakta hovoří jasně – zvolená hlavní melodie, riff chcete-li, je prostě skvělá – věděl to Robbie Williams ve svém díle Supreme, věděli to Erasure ve svém top kousku Love to hate you (obě písně mimochodem velmi kvalitní produkce své doby) a věděla to i řada dalších interpretů, kteří si melodii více či méně kvalitně osvojili do svých děl (namátkou Method Man, Willie Bounce, Sunloverz a další).

Stále nevěříte? Skladbu si můžete poslechnout ve více než dvaceti různých jazykových reprodukcích, objevila se v nespočtu filmových děl (namátkou Four Weddings And A Funeral, In And Out, The Replacements, Men In Black II, Man On The Moon, atd.) a v roce 1998 si ji jako hymnu pro mistroství světa zvolili francouzští čutálisti.

Já příklad tohoto díla uvádím nyní níže od Boytronicu, tak trochu zapomenuté německé „kapely“ let osmdesátých. A proč? Jejich předělávka se mi po letech poslouchání těch ostatních cover verzí líbí letos nejvíc.

Boytronic – I Will Survive

YouTube Preview Image

Sestavu ještě doplníme pohodovým kouskem od nesmrtelných Slade:

Slade – Coz I luv you

YouTube Preview Image

A zakončíme něčím trochu norským, trochu reklamním, ale rozhodně dynamickým:

Röyksopp – Remind Me

YouTube Preview Image

Třeba vás něco zaujme, inspiruje, případně nasere nebo unudí. Variabilita – lidé ji milují.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *