Věděli jste, že lidé dokážou celý život sbírat peníze, rozličné harampádí, manželky nebo třeba telefonní karty? Jistěže věděli. A pokud ne, patříte mezi ty šťastnější z nás. Že existují různé spolky, společenství či organizace lidských živočišných tvorů, je také všeobecně známý fakt.

Už méně známým faktem však možná je, že existují spolky, kdy přinejmenším nad jejich názvy zůstává rozum stát, a že v česku působí stovky více či méně oficiálních (rozuměj státem posvěcených) klubů, spolků, sdružení, asociací, federací, oddílů, svazů, společností a bůhtuší čeho ještě. Podle ministerstva vnitra ČR je v současné době k 30. dubnu 2007 registrováno 66 994 občanských sdružení. Zdá se, že po rozpadu SČSP (Svaz československo-sovětského přátelství) se některým po sdružování opravdu stýská, jinak si takové množství klubů prostě nedovedu vysvětlit.

Jeden by třeba řekl, že pouze Amerika je zemí neomezených možností. Ovšem následující příklady dokazují, že tomu tak ani zdaleka není.

Co třeba takový Spolek přátel Hroznové kozy (nejde o žádnou erotiku), pyšnící se logem s notně ovíněnou kozou, kterou nadnášejí patrně podobně střízliví, tentokráte lidé, z řad lidské rasy. Podal jsem okamžitě stížnost na spolek na ochranu zvířat ČR pro porušování mravní výchovy kozy, která byla nucena tomuto kreslenému obrazu sedět modelem.

Hodně veselý je i web fanklubu Horsta Fuchse (jedna z německých mutací). Ano, také, stejně jako mnozí z vás, jsem až doteď netušil, kdo, nebo co, Horsta Fuchse je. Nakonec se ukázalo, že jde o pána jménem Horst Fuchs. Pána, který tráví svůj čas tím, že prezentuje tuze kvalitní říšské výrobky s entuziasmem tak velkým, že přesvědčil davy mentálně slabších jedinců, aby ve chvílích vycházek z léčebny navštěvovali internetové kavárny a plácali tam stránky webové na téma zmíněné.

Nic proti gustu, ale pokud svět začíná obdivovat herecké umělce z teleshoppingových relací, je čas na okamžitý restart, a ani se přírodě nedivím, že se o něj pomalu, ale jistě, snaží sama (viz oteplování globální a jiné místní legrace).

Takový Spoolek zabijáků holubů, to je vskutku jiné kafe. Divné, drsné a především nemocné.

Podivný Klub přátel energie je takový… inu zvláštní a poměrně ojedinělý. Dovolím si ocitovat autory klubu:

jmenujeme se vilík a jirka a zakládáme klub přátel energie. ten klub má jediný cíl. čerpat energii z přírody a z vesmíru. prostě parta v pohodě lidiček se v sobotu sejde a půjde např. do lesa čerpat energii ze stromů a tak. takže jestli se chceš přidat a jsi z okolí zlína napiš nám.

Já tedy nevím jak vám, ale mě nepřijdou v pohodě lidi, kteří čerpají energii zadarmo z veřejných zdrojů, a navíc v nepracovní dny. Ts. Ts. Ts.

Docela zajímavě se jeví Sdružení přátel historických počítačů. Naleznete zde reference na prastaré osmibity jako Atari, ZX Spectrum, osmibitové herní konzole a vůbec počítače obecně.

Na stránky Sdružení přátel morálního zákona raději jen přes filtr nebezpečných stránek Internet Exploreru verze 7.0. Jinak vám totiž hrozí drobná újma na zdraví. Takže klikejte s rozumem. A pro autora textu na webu: zvířata se nepěstují, nýbrž chovají. ch*o*v*a*j*í! Ale má pravdu tento dozajista bodrý občan – jíst pěstované zvířata by bylo zvěrstvo!

Pokračování za pár hodin…  🙂

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *