Španělské postřehy krátce poprvé

Jelikož víkend v jihošpanělské Málaze nepřinesl nikterak pronikavých zážitků, o které bych se s vámi, mými milými přáteli, kamarády a ženami tuze toužil podělit, sdělím vám pouze několikero zajímavých nebo nezajímavých postřehů z vln místního života, který mě nyní každodenně omývá.

Věřte tomu nebo ne, Málaga je jen o něco větší než Brno. Alespoň co se týče počtu hlav, které zde trvale žijí, turistů je zde každoročně o mnoho více (což asi souvisí s nadmořskou výškou, která zde dosahuje pouze jedenácti metrů a k moři stačí natáhnout žebřík, což třeba z ČR pochopitelně nejde). Každopádně díky tomu lze toto krásné město s tím druhým poměrně snadno srovnávat. Kupříkladu byt 2+1 asi pětset metrů od centra starého města se dá v pěkné zástavbě pořídit za cca 2 500 000 Kč, což je bezpochyby výrazně levnější než v Brně a to nejen za předpokladu, že pracujete za španělský plat!

Vůbec k bytům se tady stát staví poměrně zajímavě. Existuje zde možnost si pronajmout novostavbu – byt či celý dům a třeba rok, dva v něm bydlet s tím, že pokud se vám zalíbí, můžete přejít na placení hypotéky a z již zaplaceného nájemného se vám určitá část do ní započítá. Přiznám se, že jsem nezjišťoval absolutní detaily, takže tam může být nějaký háček, ale zní to přinejmenším jako zajímavá vlastnost, poněvadž je velice pravděpodobné, že ne vždy se vám ve vybrané lokalitě bude líbit, sousedé můžou být hluční, vedle se nastěhovat tchýně a podobně – je tedy vždy lepší mít možnost změny.

Mimochodem zrovna se vrátila moje polská kouřící spolubydlící Michalina z víkendového okukování Pabla Picassa a v rozverné náladě mi začala vyprávět, kterak objevila hnízdo komunity francouzů, jež se nachází kousek od našeho bytu, a jež zahrnuje také krepérii. Skvostné. Každopádně mě to zdrželo od psaní tohoto zápisku a zabránilo toku dalších myšlenek.

Kde jsem to byl? Ach ano, v Málaze. Nuže to by pro dnešek mohlo stačit, jelikož kdybych vám sdělil příliš mnoho informací, připadali byste si na noc těžce a blbě by se vám spalo. Takže hezké sny pokud máte právě večer a zase někdy načtenou!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *