Sluníčko v Málaze

Dnešní den v Málaze přinesl sluníčko, teplíčko a 25 stupínků pana Celsia. Ráno jsem se rozhodl přijít o patnáct minut dříve do práce, jelikož mi to přišlo jako dobrý nápad. Cestou jsem potkal hlučný čistící stroj, kterým jezdí zaměstnanec města Málaga a leští s ním kachličky v celém centru města. Chtěl jsem si ho vyfotografovat a ukázat ho nejširší veřejnosti, ovšem jen co jsem zapnul fotící aparát a vysunul jeho optiku, došla baterie a optika nešla zarazit zpátky. To bylo mrzuté. Fotoaparát tak celý den trpěl erektivní nedysfunkcí.

Pokračoval jsem tedy na zastávku autobusu, jelikož nebylo co lepšího co bych mohl zrovna provádět. V autobuse jsem potkal kolegy z práce. Pozdravili jsme se slovy „Good morning“. Autobus cestou sbíral další kolegy a náhodné kolemjdoucí a cesta ubíhala mdle a nezáživně. Na místo jsme dojeli v bujarém očekávání reálné práce.

Krátce po zahájení dne bylo našemu východoevropskému koutku řečeno, že v německu slaví velikonce a tudíž dnes mnoho práce nelze očekávat. To je logické. Dostali jsme tedy neplacené odpolední volno. Rozhodl jsem se to oslavit návštěvou bankovních ústavů a pořídit sobě bankovní účet přímo ve Španělsku. Jak se později ukázalo, všechny banky v místním půlmilionovém městě zavírají přesně ve 14 hodin nula nula minut. Tedy se nedalo svítit, musel jsem sobě koupil čerstvý chléb a zajít se někam najíst předtím, než pomohu mé finské kolegyni tlumočit při koupi internetů, které umožňují používat plnohodnotně Skype.

Na velmi pozdní oběd lomeno večeři jsem si dal boloňské lasagne, což nebylo příliš španělské jídlo, ale sedli jsme si zrovna do italské restaurace, tak se nedalo moc svítit. Kolem páté byl čas na sraz se zmíněnou Finkou (ano, to je slovo!) Marjaanou, se kterou jsme vstoupili do světa mobilního obchodu a učinili nákup internetů. Vše se díky mé dokonale lámané španělštině zdařilo dle plánu a já se vydal domů.

Cestou jsem se usmál na mou oblíbenou prodejkyni chleba a radoval se z prázdných ulic, jelikož ježíše už dneska věřící nikam nepřemísťovali a byl tak relativně velký klid.

Toliko můj dnešní den. A jaký byl ten váš?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *