Slavný perem aneb český prezident krade

Lidé se stávají slavnými rozličnými způsoby. Někteří se snaží zaujmout svým uměním, jiní sportovním nadáním a některým ke čtrnácti minutám slávy postačí pero. Až donedávna jméno václav klaus znali pouze militantní příznivci maskáčových kalhot či pravidelní návštěvníci kabinek v řetězci sexshopů Erotic city. Dnes jej zná bez výjimky celý svět.

Nutno říct, že se vašek o získání přízně a slávy snažil poměrně dlouho. Zkoušel to nejprve svými excentrickými názory na ekologismus. Když to nezabralo, vrhl se na milenky, homosexualitu, pěstování banánů nebo chov vačic… Leč, až vytažením pera získal skutečnou a nezapomenutelnou slávu. Podobně jako svého času Monika Lewinská, Paris Hiltonovic, Walt Disney nebo třeba backstreet boys.

Prezidentu klausovi se tak konečně podařilo dohnat svého předchůdce, baviče a filantropa havla – oba nyní zná celý svět.

Jeden by si myslel, že samotný fakt, že český prezident krade, překvapí jen a pouze cizince. Jenže ono tomu tak očividně není. Překvapeni jsou tím i lidé ryze čeští, kteří nejen, že by to pero štípli i s futrálem aniž by se stihli začervenat, ale kteří hlavně nenastoupí do tramvaje dříve, než uvnitř přepočítají počet cigánů, při zaparkování si z vozidla sundávají stěrače či brzdové destičky a papuče si před venkovními dveřmi nenechávají už od roku 1923.

Ať tak či tak, kancelář prezidenta ze všech možných výmluv vybrala tu nejprostší: Pero prezidentovi patřilo a líbezný úsměv spokojenosti na jeho tváři vyloudila vzpomínka na to, že jako prezident pobírá základní měsíční plat ve výši 204 700 Kč, který navíc ve státě českém nepodléhá dani z příjmu (což mimochodem dodnes nechápu proč).

Dle mého názoru patří tato výmluva k těm slabším. Mohli být vskutku kreativnější, kupříkladu zvolit odpověď diplomatickou:

Pan prezident klaus v žádném případě na zahraničních cestách nekrade. Sbírá pouze předměty, které následně převáží do české republiky a přímo tím zvedá hrubý domácí produkt země.

Popřípadě to opepřit špetkou humoru:

Vážení novináři, rád bych vám na vaši otázku odpověděl písemně, ale nějak se nám zde v kanceláři prezidenta republiky poztrácela všechna pera.

V krajním případě klasickým úhybným manévrem:

Pero že ukradl? A kočí má zase v ložnici štěnice! Víme to, bárta to má natočené na kazetu.

Klaus sám se rozhodl situaci komentovat také. Učinil tak svým vlastním způsobem, tedy ryze po excentricku.

Pera prý bere pravidelně a všude, nejen v zahraničí, ale i v česku. Jako důvod uvedl, že všechna pera pak doma manželka livia ořezává a prodává na aukru jako píšťalky.

Na dotaz proč vzal pouze pero a ne třeba také obal či stojánek s vlaječkami, klaus blahosklonně odpověděl, že by ho nebylo kam dát, neboť v kapse saka měl již chlebíčky z rautu předcházejícího dne a v obou kapsách kalhot hedvábný toaletní papír z návštěvy diplomatických toalet.

Svůj spokojený úsměv odůvodnil jednoduše tak, že navzdory mylným představám novinářů a široké veřejnosti si pero neumístil do kapsy u kalhot.

Světová média mají jasno: Lid zahraniční nezaujal ani tak fakt, že si vedoucí „pracovník“ republiky musí přivydělávat krádežemi per, ale především to jak se u toho tváří. Inu,… jiný kraj, jiný… pero. Překvapivá nebyla ani reakce Davida Copperfielda, kterého média v souvislosti s událostí oslovila, a který se nechal slyšet, že takový trik už neviděl hezkou řádku let. Naposledy prý ve filmech s laurelem a hardym.

A co vy? Co si myslíte o braní pera do ruky? Dělali jste to často než vám řekli, že je to jen na koukání? Dělal to jan tleskač? Naivně si myslíte, že prezident přišel ke svému postu a ke svému majetku poctivostí a tvrdou prací? Ha ha. No nic.

Mě osobně tedy víc než nějaké zmizelé pero trápí nefunkční dálnice a rychle mizící rozpočet české republiky, do kterého skoro všichni přispíváme větším či menším dílem, zatímco nám pro radost zůstane ve výsledku jen to blbé péro. Vás ne?

Další ukázka lidové tvořivosti na téma klaus a jeho pero.Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

klaus propiska
klaus pero
klaus a pero
klaus krade


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *