Víte, jaký je rozdíl mezi trhovcem asijským a českou poštou? Kdy trhovcem asijským rozumíme obchodníka často vietnamského pasu a českou poštou rozumíme… prostě českou poštu. Nevíte? Prostý! Asijský trhovec po utržení určitého zisku (řádově v období 2-3 lét) své služby zkvalitní (ze stánku se přemístí do kamenné prodejny, nabídne lepší zboží, nižší ceny a podobně), kdežto česká pošta ani po utržení 794 milionů korun českých své služby zlepšit nehodlá! Ba naopak, dokonce je v sestupné tendenci „vylepšuje“ a přestává dokonce investovat (a tím tak šetří náklady!) Dokazuje to samotné jejich tvrzení, tedy statistiky, které ukazují, že úspěšnost doručených obyčejných zásilek se snížila z 94 na 89 procent. Ó jak úchvatné a nepřekvapující.

Takže jestliže v běžném obchodě, kde proklamují snížení cen o 45%, zdraží přibližně o procent 10, nechci ani pomyslit, co se stane se službami v případě české pošty; nicméně – tipuji lehké zdražení (tak do těch deseti procent) a meziroční zvýšení ztrátovosti zásilek tak o procenta tři.

Všechno v této zemi je tak trochu zvláštní a podivné. Šetříte vodou/plynem/elektřtinou? Počítejte s jejím zdražením. Třídite odpad? Tak huš – plaťte víc za svoz komunálního. Šetříte svou manželku? Připravte se jí zvýšit týdenní limit na nákupy. A tak dále a pořád dokola. Jaký to má smysl? Žijeme snad v Matriho Ixu? Kde je to naše pomyslné třinácté patro? Nikdo neví…

A do toho ještě ti mlíkaři! To sou taky podivné kur*y kde asi pracuje většina zaměstnanců dříve vyhozených od české pošty, jinak si nedovedu vysvětlit takto vymočený požadavek:

Kvůli plánovanému zrušení státní podpory v programu mléko do škol, chtějí mlékárny žalovat stát. Zrušení je avizováno ROK dopředu. Mlékárny prý nainvestovaly do výroby cca sto milionů korun českých a následně jsem se dočetl, že mléko do škol činí přibližně 0,6% produkce konzumního mléka v ČR.

Takže bych to sesumíroval: zdálo by se, že mlékárna kvůli 0,6% produkce mléka zainvestovala zmíněných sto milionů kč. Tyto peníze získala (či jejich část) v rámci dotace od státu. Používají však tuto dotaci jen a pouze na přípravu mléka do škol? No samozřejmě, že nikoliv! Mléko vyrábějí tak jako tak a budou jej vyrábět a prodávat i nadále – ta investice se přece najednou neztratí. Jaký má tedy význam žaloba, ptám se?

Jinými slovy mlékaři dostanou finance od státu z našich daní, stát si (snad) tytéž peníze vydojí z EU, což jsou opět naše daně, jen přelité skrze jiný krvavý mechanismus, aby následně v arbitráži odškodnil prve zmíněné mlékárny, protože už jim peníze nebude dávat?? Kde to proboha žije-kurva-me?

Původní zpráva zde.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *