Reklama na tampón na Náměstí svobody v Brně

Jaký by to byl konec roku bez páně sponkova blognutí, což? Vězte, že události letošního roku by se daly shrnout jedním slovem: sračky. Ano, použil jsem škaredé slovíčko, zacpěte si uši, a to i přesto, pokud tento blog čtete vlastníma očima a nikolivěk prostřednictvím mluvícího zařízení, jako řada slepých, kteří to zde sledují. A proč tak hrubé výrazivo pro letošní rok? Inu…

Takto jsem chtěl původně zakončit dnes již minulý rok. Respektive takto začínal poslední post minulého léta. Depresivní náhoda tomu však chtěla a já jej nikdy nedopsal. Už se tak nikdy nedozvíme, zdali se nejednalo o nejdokonalejší dílo pod tisíc slov, které kdy svět spatřil. Mrzuté, což?

Nuže máme zde Leden. „Leden – na poštu se složenkama jedem„, stane se jednou zcela jistě nedílnou součástí pranostik, rčení, paraříkadel či jak se to všechno zove. Ba což, možná již naše generace bude na stará kolena u krbu s vnoučaty vzpomínat na to, kterak se ještě za dob raného demokratického českého státu pravidelně platilo povinné ručení, havarijní ručení či jiné obskurní pojištění, kupovala se dálniční známka, tramvajenka a jak se miliony lidí každoročně těšily na složenku s doplatkem elektrických a plynových gigantů, která na jejich tvářích vždy vyvolala krkolomné úsměvy a působila tiky v očních víčkách. Krásné.

Neb se letos nechci nechat nenažranými korporacemi ožebračit, mám v záloze záložní plán! Dá-li se tak nazvat brouzdání na vlnách nabídek zaměstnání. Už jsem však práci nějaký ten pátek nehledal, proto mě překvapila hned řada zajímavostí. Nevíte někdo třeba, odkdy se „flexibilní mladý kolektiv“ a „denní využití angličtiny“ stalo součástí rozšířených firemních benefitů? To první ve mě nicméně evokuje obraz polonahých gymnastek či balerín a s tím související hříšné myšlenky a to druhé si jako benefit nedokážu ani při nejlepší vůli představit.

Za normálních okolností bych si myslil, že se jedná o copy-paste omyl, ovšem to by se to nesmělo nacházet hned ve třech různých nabídkách. Také „team-buldingové aktivity“ bych tak úplně neřadil do kategorie benefitů.

Jinde jsem se zase v popisu pracovní činnosti dozvěděl následující:

– úzká kooperace s manažery všech úrovní (vč. TOP managementu)

To znamaná, že výhodu bude mít nejspíše uchazeč, který dříve pracoval v mateřské školce, školil seniory v oblasti IT či vystudoval speciální pedagogiku. Nemám zdání, co tak asi znemaná úzká kooperace s top manažery v podání této společnosti, ale u současného zaměstnavatele bych si dokázal představit kupříkladu vysvětlování složitejších funkcí mobilního telefonu či školení v duchu MS Outlook for top-dummies. Chm.

Od pozice mě nicméně odradily dvě hrubky v inzerátu, několikanásobné použití anglicismů a navíc nemám některé klíčové požadované vlastnosti, například: schopnost multi-taskingu (to doteď neumí žádný operační systém, natož abych se to učil já!) nebo schopnost získat respekt manažerů („čumíš na mě?“ To bych nakonec možná zvládl). Leč, smutné.

A abych nezapomněl, v Brně se rozhodli, že jejich orloj není k silvestrovic závěru roku úplně ideální, neboť na něm nelze odpočítávat symbolických deset, devět, osm, atd. těsně před silvestrovskou půlnocí. Důvodem budiž absence hodinových abilit tohoto penisoidního zařízení vetknutého vkusně na největší náměstí Brna, nedoceněné to popelky měst. Proto jej magistrát pronajal kousek sídlícímu drogistickému řetězci. Ten jej okamžitě využil jako reklamu na ženské periodické potřeby. Chytré!


Zdroj: Idnes.cz.Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

brno orloj
orloj brno


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *