Teď všichni jistě očekáváte tuze pikantní historku o tom, jak mi nějaká kamarádka dohodila svoji více či méně slaboduchou kolegyni, se kterou jsem šel na tzv. rande na slepo, aby nakonec po půlhodinové konverzaci vyšlo najevo, že jsem se s ní již potkal, leč už jsem si to nepamatoval, protože mám na obličeje dost mizernou paměťovou kapacitu.

Tak taková historka to není a samozřejmě se nikdy nestala :-). Aspoň dost často si to přeju. Naneštěstí tato historka patří do kategorie zážitků, kdy se rozhodnete zase po čase zajít do tzv. klubu (klub = velmi hlučné a zakouřené prostředí), abyste osvěžili svůj telefonní seznam nezadaných dívek, zejména proto, že se v něm nacházejí ještě šesti-místná čísla s místní předvolbou (0xxx). Po půlhodině jste natolik povzbuzeni alkoholem, že nejenže objednáváte pití naprosto neznámým lidem (to se mi nikdy nestalo), ale také oslovujete naprosto skvělou dívku slovy „Ahoj, já jsem Michal. Jak se menuješ?“ (např.), snažíte se nekoulet moc očima a ona vám odpoví „Ahoj. Jsem Veronika. A už se mě dneska ptáš po třetí.“. (To se taky nikdy nestalo).

Což mi připomíná, že na jména taky nemám úplně nejkvalitnějšího pamatováka.

Každopádně, abych naplnil podstatu titulku – zde je pěkné video shrnující rande na slepo konstant pí a é. Kdy pí pracuje v oblasti poměru obvodu kruhu k jeho průměru a má přibližnou hodnotu 3,141 a é jest číslo Eulerovo (Euler byl šílený švýcarský matematik, který se proslavil řadou vzrušujících věcí, jako třeba velmi ostrou formulací Maupertuisového principu nejmenší akce, zaváděním rozličných konstant a vůbec, ale vůbec nezkomplikoval život mnoha studentům střední školy).

Ať už to bylo jakkoliv, zde je slíbené video:

http://www.youtube.com/watch?v=nKq6_vjrxMo

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *