Prodloužení na nekonečno

Kdyby vás to zajímalo, tak můj pobyt v mikrovlnné troubě byl prodloužen až do podzimu, přesněji do října, naštěstí letošního roku. Šéfka se nechala slyšet, že je velké štěstí, že se klient rozhodl ponechat si kompletní tým na celé prodloužení projektu, neboť se v minulosti již stalo, že se rozhodli pouze pro ponechání poloviny osazenstva.

Jelikož jsou naše schopnosti obráběčů toasterů duplikovány, mohlo by se prý stát, že bychom se v našich dvojicích museli hádat o to, kdo zůstane a kdo půjde pryč. Chvíli jsme nad tím s českým kolegou přemýšleli, načež jsem pronesl, že my bychom se asi nějak snadno domluvili. Malý moment váhal a pak povídá, že si to nemyslí. Že prý bychom se hádali, ovšem způsobem: „Já tady nechci být, to TY tady zůstaneš“ a opakovaně bychom na sebe ukazovali prstem. Společně jsme se tomu zasmáli, nicméně v zásadě to byl spíše okamžik smutný, plný pravdy a prozření.

Toliko k událostem nedávným. Kromě toho se zde mnoho neděje. Teploty stoupají ke čtyřiceti stupňům celsiovým vcelku pravidelně, některé dny bývá nehorázné dusno, turistů přibývá a můj hlučný byt je stále hlučný. Cvičit powerjógu v takovém nehorázném vedru je za trest a kardiovaskulární systém dostává velmi zabrat. Leč, nestěžuji si, žiji přeci v mikrovlnné troubě, ne?

Na zbytek projektu jsem se rozhodl se přestěhovat blíž k firmě. Ceny pronájmů však v mezičase rapidně stouply, řádově o 50 až 100 europeněz, což se mi vůbec nelíbí a jak se zdá, možnosti s internetem jsou poměrně dost rozebrány. Je zde ovšem ještě mezimožnost a tou budiž bydlení s kolegou českým, který se za chvíli zbaví na poslední měsíc rodiny. Každopádně jisté to není, ve hře jsou totiž ještě další proměnné, tudíž zatím stále hledám. Díval jsem se při té příležitosti na ceny stanů, jsou nízké.

Pokukuji zároveň po dalších pracovních možnostech – v německém landu, britském světě, případně i jinde. Zatím se mi nedaří najít něco, s čím bych byl maximálně spokojen. Také volba zemí je těžká. Británie má snadný jazyk, ale nehezké ženy a počasí. Na druhou stranu německo má levnou a kvalitní prostituční oblast, ale zase jazyk, který mě moc nebaví… Prostě je to pořád něco.

Tak či tak, dny běží a je potřeba něco vymyslet, jelikož v opačném případě se budu muset zařadit mezi padesát milionů nezaměstnaných španělů a dostávat peníze za nic, což bych pochopitelně v žádném případě nechtěl!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *