Tedy ne já. Já garáže nemaje, nemaje ani bytu, hledám sobě útočiště, ze kterého bych mohl podnikat chrabré výpravy za slávou, penězi a utrpením (= do práce). Při takovém hledání člověk narazí na skvělé nabídky, jako třeba byt 1+1 na okraji zatáčky do vídně (=v brně) bez vybavení, bez nábytku, bez pračky, bez ledničky s umakartovým jádrem za 7500,- Kč měsíčně pronájem bez inkasních poplatků.

TO STE SE KURVA POSRALI, NE?

Kokoti. Tak, musel jsem si ulevit. Chápu sice kapitalistický systém, jež v našich končinách panuje, ale v případě nemovitostí je dost nesprávně vykládán, zejména některými lidmi vlastnící nemovitosti. Ano, vím, že tento problém vyřeší až kompletní deregulace nájemného, a také vím, že je to jejich věc, za jakou cenu nemovitost či byt pronajmou. Na druhou stranu současné nabídky jsou totálně mimo mísu a naprosto v nesouladu s poptávkou a tak se mi vždycky při pohledu na ceny pronájmů směšně malých krcálků orosí čelo podobně jako Jiřímu Krampolovi, když o něm v Aha napíšou na titulní stránce, že je, není nebo může být gay.

Ale abych se vrátil od žlučovitého výlevu zpět k původní veledůležité myšlence. Brouzdal jsem takhle počátkem měsíce jedním inzertním magazínem, a protože tento magazín nemá vyhledávací funkci dostupnou prostřednictvím CTRL+F, F7 a ani nemá toho legračního pejska z windows, který vyčenichá i tejden zapadlý chleba za postelí, zvolil jsem metodu page-by-page, zvanou jinak též manuální metoda čtení, neboli pouze listování. Při této činnosti jsem narazil na zajímavý inzerát:

Prodám obytnou garáž v osobním vlastnictví s elektroměrem, obecní vodou, vodoměrem ve sklípku, splachovacím WC, umyvadlem. Odpad do obecní kanalizace, topení přímotopem. Garáž obsahuje přepážku – tím vzniklo garážování pro běžně velké vozidlo a garsonka. Vše v malebném jihočeském městečku Kamenice nad Lípou, tichá obydlená ulice, houbařský a rybářský ráj, nezáplavová zóna, přímý bus do prahy několikrát denně.

Cena 150 000 Kč nebo případně vyměním za byt v Praze a doplatím. Volejte prosím …

Tichá obydlená ulice – není to tak trochu oxymoron? Houbařský a rybářský ráj – po záplavách to tam hezky roste? Každopádně zajímavá nabídka i počin. Kdybych žil v Praze a měl rozměry aspoň běžně velkého vozidla, nejspíše bych si dal říct.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *