Přílet do Málagy…

Před pár hodinami mě úspěšně Airbus společnosti Air Berlin vyplivl na letišti v toho času nepříliš slunném španělském městě Málaga (cca 16 st.). Zde na mě čekal asistent Pablo, který se okamžitě ujal mého těžkotonážního zavazadla, které přemístil do limuzíny zn. Audi, ve které seděl úslužný šofér. Na dotaz zda umím španělsky jsem odpověděl, že „un poco“ a poté s nimi celou cestu konverzoval. Bohužel jsem jim rozuměl pouze 30% obsahu, ale i tak to bylo veselé. Za zvuků mé snahy o španělskou konverzaci jsme se tedy postupně přemísťovali do starého centra města, kde mi společnost našla bydlení.

Tady mě Pablo předal do rukou Loly, která mi ukázala bydlení, provedla mě zapeklitým systémem ovládání horké vody, nebezpečím hrozícím v koupelně, následně sepsala všechny věci v bytě a chtěla, abych jí seznam stopadesáti španělských slovíček podepsal. Udělal jsem jak žádala, věřím že to nebude mít neblahé důsledky.

Bydlím tedy ve čtvrtém patře v klimatizovaném bytě odhadem tak 30 m2 s pidi koupelnou, kam se vlezla i pračka, sprchový kout, umyvadlo a překvapivě i toaleta. V bytě jsou dvě cimry, z nichž jednu jsem obsadil já, druhá čeká na slečnu, která má teprve dorazit.

Bohužel zde není rozumné internetové připojení, což mě odsuzuje k návratu o dvacet let zpátky a fungování na GPRS připojení, což rozhodně nelze považovat za posun vpřed. Zatím jediný reálný mráček na výborném základu, ale nezoufám a k internetu se budu připojovat českou kabelovou metodou – tj. zavolám do česka kamarádovi, ten nahraje internet na DVDčko, které strčí do kabele a doveze mi až sem. Funkční, efektivní a rychlé.

Fotky nějaké mám, ale budou k dispozici až se dostahuje irfanview, což bude odhadem někdy kolem zítřka.

Také mi zde hrají pod oknem hudlaři. Nicméně už vlastně přestali, tak to asi bude bonton jen přes den. Každopádně bydlím hned vedle hlavní ulice kde to žije nejvíc. Inu, uvidíme.

 

 

 

 

 

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *