Mám jednoho známého. Tedy… mám jich více (bohužel), ale konkrétně tento jeden známý si mi nedávno postěžoval, že mu celou zimu cigáni kradli dříví na chatě. Respektive po třetím panáku upřesnil, že mu de fakto kradli tu chatu, neboť ta byla dřevěná. Dříví používali nikoliv na vyřezávání figurek, aby se mohli živit jejich prodejem, jak by mnohého jistě napadlo, alébrž dříví užili prachsprostě na podpal. Tedy nejspíše, on prý jistě neví.

To vcelku není ani veselý, ani zajímavý příběh. Tedy ne pro většinu z nás. Každopádně kamarád projevil obavu, co se asi stane v létě. Na mou poznámku, že mu třeba cigáni tu chatu zase postaví zpátky, když už není zima, reagoval překvapivě podrážděně. Hádám, že koupě chaty v dnešní době není patrně nejlepší investice.

Debatovali jsme také nad možnostmi policie. Vysvětlil mi, že v místě jeho chaty se žádní policisté často nevyskytují. Prý také odmítli podívat se na místo činu, že prý škoda je nízká. Tak nevím, k čemu si je tedy ze svých daní platíme? Nebylo by lepší je neplatit a raději se zaměřit třeba na dálnice, školství, nemocnice? Možná, kdyby bylo méně nemocných a více vzdělaných lidí, tak bychom ani tak velikou zločinnost neměli… Inu, všechno souvisí se vším, možná je to tajná konspirace a všichni policisté záměrně blokují dotace na školství, zdravotnictví… Ale to jistě né, žé? 🙂

Každopádně – léto se blíží a já mám nyní pro svého známého dobrou zprávu, kterou jsem se nedočetl v magazínu sto plus jedna zahraničních zajímavostí, nýbrž v jednom bulvárním plátku (rudé právo):

Policisté hrozí, že v létě vyjdou do ulic

Ano, čtete správně – hrozí! Oni hrozí, že vyjdou do ulic. Copak asi dělají teď? A kolik let asi tak zabere, než vyjdou i k opravdovým případům a začnou je i spolehlivě řešit? Rok? Dva? Jeden velký meteorit?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *