Poprostituovaný osvětlen a lapač lapačů koček a lapač koček v klášteře

Nadpis, stejně jako třeba otázka „mamí, a jak dlouho bude ještě dědeček mrtvý?“, nedává valný smysl. Proč tomu tak je řešit nebudeme. Nebudeme raději ani řešit, proč se téměř tucet let staré dítě ptá na takovou pitomost. Pokusíme se však částečně smysl samotného nadpisu alespoň poodhalit.

Co tedy znamená výraz poprostituovaný? Inu, když se něco člověku nedaří, tak je to jednoduše poprostituované. Jedná se tedy o politicky korektní vymyšlený výraz, který označuje něco, co se šíleně pokurvilo (např. sociální systém místní demokracie, privatizace v minulém tisíciletí nebo třeba zaručeně nerezové nádobí z tesca). Tak.

Z Kyborga se přes víkend stal orangutan (v překladu z malajštiny šklebák z lesa). A jak k tomu došlo? Inu tuze jednoduše. Jak každý ví, vývoj funguje tak, že v průběhu prvních let se odlitek, kterého jste si pořídili, nemůže rozhodnout, v co vyroste. Tedy mu občas v hlavě takříkajíc zazvoní budík a stane se z něj jedna z možných variant. Z Kyborga zrovna orangutan. Projevovat se to počalo v gastronomickém zařízení a to tak, že začal běhat po všech čtyřech končetinách, vydávat zvuky jako pendolino a patrně u toho též slintat.

Nejzajímavějším momentem pravděpodobně bylo, když do restaurace vstoupila další rodina a měli sebou šklebáčka ve verzi Lite (cca 1/2 věku Kyborgova) a Kyborg byl svou majitelkou vyslán, aby si s ním šel hrát. Kyborg, v tu chvíli stále ještě ve fázi Orangutana, přihopsal ke zmiňovanému odlitku, očuchal ho a suše konstatoval „Hu, s jídlem si nehraju!“. Což mělo za následek dvě věci – jednak překvapení chlapečkovo, jež se pod tíhou argumentů, že byl označen za pokrm, začal nejprve třást, stahovat obličejové svaly, nepravidelně dýchat a následně vydávat vzlykové zvuky, které vyústily až v naplnění slzných jezírek v očních víčkách (rozuměj: začal řvát) a jednak překvapení matky, která nechápala, kde se v Kyborgovi vzal tento apetit, když jinak vůbec nejí a dle toho i vypadá. Inu, možná je čas začít servírovat jídlo do obalu na banány, třeba to pomůže.

A jak to nakonec dopadlo? Myslím, že dospěli k mimosoudnímu vyrovnání, nicméně chlapečkovi již nadosmrti zůstane fóbie (pozor, neplést s fábií) na orangutany.

Abych nezapomněl – jak to tedy bylo s tím lapačem koček? Inu to majitelka Kyborgů prohlásila, že je takový lapač koček a Kyborg reagoval slovy, že on je tím pádem Lapač lapačů koček. Což, ať již znamenalo cokoliv, jistě dává smysl. Zajímavé, viděl bych to velmi podobně z hlediska syntaktického, jen sémanticky by se to poněkud lišilo.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *