Pokousané obálky

Kam jsem založil obálky formátu A4, netušíte někdo? Nemohu je najít. Tedy – ne že bych se o to zatím pokoušel, ale zítra ráno musím zajít na poštu a odeslat smlouvu právě v obálce této velikosti a nejsem si jist, zdali doma ještě nějaké mám. Protože pokud ne, znamená to, že budu muset nějaké cestou do práce nakoupit, což bude vyžadovat přemýšlení kde, kolik a za co, prostě příliš mnoho práce.

Také si nesmím zapomenou vzít propisovací tužku, neboť ty na poště české nikdy nepíší, ačkoliv jsem na to již několikráte poštovní paní za okénkem upozorňoval a ty vždy akorát přislíbily zjednat nápravu a nikdy se nic nestalo. Kamkoliv přijdu, tužky nepíší. Ano, je to velmi nemilé, souhlasím s vámi.

Což mi připomíná, ač nevím proč, že bych mohl zkusit otevřít okno a zjistit, jaké je venku počasí. Onehdá se mě na to někdo ptal po telefonu. Nebyl jsem mu schopen odpovědět, neboť jsem ještě ten den venku od příjezdu do práce nebyl a chodit ven znělo jako příliš velká ztráta času. Zajdu se tedy podívat teď, moment…

Tak venku je již tma. Asi to bude tím, že je již 23 hodin a 21 minut a patnáct vteřin. Šestnáct. Sedmnáct. Osmnáct. Devatenáct. Dvacet. A tak dále. Všimli jste si, že na dotaz „Kolik je hodin?“ vlastně nelze nikdy odpovědět spolehlivě správně? Zejména proto, že je neustále, podobně jako pánev paris hilton, v pohybu. Tedy samozřejmě pokud se zrovna neptá na správný čas Nikola Tesla Alberta Einsteina. V takovém případě je pojem času velmi relativní a tak zatímco se jako na koni nechává Albert unášet na paprsku nadsvětelnou rychlostí někam v dál, Nikola se pohupuje v rytmu bezdrátových vln a do toho vytváří alternativní vesmíry prostřednictvím Filadelfského sýru nebo podobného nástroje pro úpravu časového kontinua. Vše je jednoduše relativní.

Navíc byl venku smrad. Nevůně, jak by řekl průměrně mozkem nepostižený politik. Je čtvrtek, magistrát povolil pálení mužů, žen a dětí do vzrůstu dvaceti centimetrů na hranici mezi hodinami 16tou a dvaadvacátou. Odtud pramenící kouřový všudesmrad, který se díky nízkému tlaku (vzduchu, nikoliv tomu politickému) valil skrze cesty necesty a vůbec mu nevadilo, že lidem jako jsem já způsoboval nemilé respirační potíže. Totéž nevadilo indické rodině v neosvětleném vozidle značky Ford neurčité barvy jedoucí rychlostí skoro třicet kilometrů v hodině po dvouproudé silnici v pruhu prostředním. Vozidlo kouřilo jako filip moris a linul se z něj smrad jako z dva roky prošlého použitého fritovacího oleje z IQ restaurantu.

Stále wonderuji, proč mě dnes mírně bolí hlava, a oči a nos. A ještě teda jedna část těla, o které hovořit nechci, protože… protože loket považuji za intimní část těla. Tedy jen pokud se mi zrovna daří najít vhodnou samičku s vhodnými proporcemi. A že takových moc není. Takže to zde psát nebudu. Už kvůli ženám, které to zde čtou, a kterým se knírek pod nosem ježí už jen když slyší slovo analfabet.

Včera jsem se byl nucen oprášit své znalosti zámečnického řemesla, když jsem se rozhodl majitelem budovy přidělenou schránku bez klíče otevřít vlastním umem. Po zničení dvou šroubováků, kladiva a jedné přenosné meteorologické stanice jsem byl nucen použít hrubého násilí a starý zámek (nevisací) jednoduše vylomit, což bylo nemilé. Pro zámek tedy určitě.

Ve schránce jsme objevil po bývalém nájemníkovi předplatné byznys časopisu z roku 2004, katalog seslí a kancelářských pomůcek z obdobného léta a letáky na rozvoz jídel. Mrtvý krteček ani jiná havěť tam nebyla. Jsem zvědav, co tam jednoho dne objeví nájemník kanceláře po mě, až odejdu na věčnost já.

Poštovní schránka, jež není na rohu ulice, již nicméně funguje a jako správné princezně jsem jí z hobby obchodu naježil také zbrusu nový překrásný zámeček; a to především proto, aby jí její sestřičky z okolí nezáviděly, ehm, díru. Tak hezky a nezjištně se já dokážu chovat k ženám, kdo by to byl řekl! Přidám ještě jeden vykřičník!

Zítra se chystám na oběd s Péťou a teď musím vyměnit ještě žárovku v koupelně. Nevíte někdo kde mám uloženy žárovky?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *