Pohlavní vyváženost

Věděli jste, že stát utrácí každoročně vaše daně za nesmyslné věci? Jistě věděli. A věděli jste také, že jednou z nich jsou dotace menšin? To jste jistě také tuze věděli. A že jednou z těch menšin jsou, pozor, feministické organizace? A to vše pod spolufinančním dohledem unie evropské!

Na více informací jsme se zeptali přímo mluvčího orgánu pro rozhazování finančních obnosů Ivo Večerníčka.

Pan Otázka: Pane Večerníčku, jak je to s těmi dotacemi těm ženám, ženským spolkům? Které ministerstvo má toto na starosti?

Ivo Večerníček: Otázka se týká rovných příležitosti mezi muži a ženami. V příštím roce by měly být podporovány z rozpočtů ministerstev vnitra a zemědělství.

gender

Pan Otázka: Ministerstvo zemědělství říkáte. Snažíte se tak naznačit ten hospodsky zažitý stereotyp, že ženy jsou vlastně tak trochu druh skotu občas?

Ivo Večerníček: Kdepak. Ministerstvo zemědělství bylo vybráno zejména z toho důvodu, že se samo nabídlo s pomocí ženám získat řidičská oprávnění na žací stroje (např. kombajn), neboť jejich průzkum ukázal, že toto je oblast, v níž jsou ženy ponejvíce diskriminovány. Zároveň jsou z dotací podporovány celé genderové organizace.

Pan Otázka: V čem spočívá činnost takových organizací, které stát z našich daní dotuje?

Ivo Večerníček: Tyto organizace pořádají různé akce, kde se informují o výši dotace, schůzují na téma jejich utracení, navrhují genderově vhodné tabulky na veřejné toalety, moderují kroužky diskuzí na témata typu „Proč disponuje většina feministek mužským vzezřením“, „Mám ráda sex: 10 rad jak na to bez muže“ či „Kastrace po domácku aneb šikovným postačí šlehací metlička a vykrajovátka na vánoční cukroví“ a tak podobně. Některé provozují webové stránky jako například diskriminace.org, feminismus.cz a třicet dalších.

Pan Otázka: Takže vlastně takové blogy, takové trochu potlachy pro ženy. Pěkné. Namátkou jsem se díval a propaguje se tam také feminismus.

Ivo Večerníček: To není samozřejmě možné. V programu ministerstva uvádí, že dotované projekty nesmí sloužit k propagování jakýchkoli politických nebo ideologických cílů zahrnujíc ideologii feminismu či maskulinismu.

Pan Otázka: Čili ministerstva vlastně podporují ideologické organizace, které nesmí peníze využít na propagaci této své ideologie.

Ivo Večerníček: Ano, je to zapeklitý problém. Ministerstva na to mají v rozpočtu vyhrazenou manažerskou položku určenou na tucet odborů, řadu vedoucích pracovníků a samozřejmě kafevařících sekretářek, které nejsou vůbec zbytečné.

Pan Otázka: O jaké částky zhruba jde? Já třeba tuhle dostal 40 korun od státní pojišťovny na obroučky brýlí, které stály 2 000 Kč. To byla v podstatě také taková dotace, dokonce na ní mám nárok každé čtyři roky.

Ivo Večerníček: Ano, ehm, tak kupříkladu český svaz žen obdržel v letech 2005 a 2008 bezmála 30 milionů korun.

wtf-cat

Pan Otázka: Českých??? To mi pos… záda. Totiž – jéminkote!

Ivo Večerníček: Ano. Dále 33 milionů korun šlo na projekty otevřené společnosti a přes 37 milionů získala během tří let feministická organizace gender studies. A tyto organizace si myslí, že dostaly málo, pročež lobují nyní za větší příděly.

Pan Otázka: Tak to je vskutku obskurní. A přitom na školky peníze nejsou, mléko je drahé a v českých vlacích došel toaletní papír. Tedy – nedošel, neb tam nikdy nebyl, což lze ovšem také považovat za problém. Hmm.

Nikoho už pak asi ani nepřekvapí, že drobné snížení už takto bohatých financí, kritizoval také jistý kocáb, bojovník za lidská práva tělem i duší daňového poplatníka. Tělo poplatníka obvykle narazí na tupý kůl a duši mu vytlouká tonfou do žeber tak dlouho, než se otřese a vysype i poslední drobáky, aby je následně mohl rozdat nebohým a nuzným menšinovým romskocigánskosmažkovým entitám. Krásné.

Vsuvka: Co je to vlastně ten gender?

Jednoho gendera jsem znával v průběhu studia na základní škole a jiný mi zase na kolotočích zcizil lístek na centryfugu a nabízel mi jej zpět za pětikorunu. Později mi banda genderů šlohla odpůjčila vozidlo béžové barvy a tak vůbec. Ale o tohle nejspíše v případě genderových organizací nejde.

Teorie genderu je prý úzce spojena s feministickou ideologií. Obě tyto ideologie pojí silné přesvědčení o tom, že je třeba se vymanit z údajné patriarchální nadvlády (nadvláda těch s penisem). A jak jsem se dočetl, některé popletené radikální genderové teorie dokonce rozdíly mezi pohlavím neuznávají a pohlavní identitu lidí označují za fikci. Celkem by mě zajímal způsob, jakým autoři těchto teorií čůrají nebo vyrábějí děti.

Další genderové organizace se snaží vymýtit „stereotypy“ – ve školkách dětem vyprávějí pohádky o tom, jak drak unesl prince, kterého vysvobodila princezna. Genderově očišťují jazyk, upravují učebnice, vytvářejí „genderově korektní“ omalovánky. V nich už maso nemele máma, ale táta. Máma řídí auto nebo pracuje na počítači.

Živě vidím, kterak svalnatá, testosteronem nabitá ženština s chlupatou hrudí a babyknírkem smýká meč, by na kopci sťala hlavu mohutnému drakovi – muži. Proč ale třeba nevypráví genderovou pohádku o dračici, která unesla prince a ten na nějaké osvobozování sere kašle jak na placatý kámen a raději zůstane žít s dračicí, než by se vracel do světa pomatených feministek?

Podle některých slovníků je pak gender pouze sprostý výraz.

A závěrem jedna citace z článku na idnes:

Stát spolu s EU vyplácí každý rok desítky milionů korun na podporu feministických sdružení a genderových aktivit. Příští rok by se měl penězovod zúžit. Ministerstvo práce a sociálních věcí, z jehož kasy dosud peníze šly, své dotace přesune jinam. Feministkám se to nelíbí, stěžují si na diskriminaci.

Mě stát nedává žádné peníze a přitom jsem také příslušník hned několika velkých menšin. Platím daně a nájem, myji se každý den, nekouřím cigarety, neberu drogy, nesouložím o ramadánu a o víkendech podporuji iniciativu za znovuobnovení prodeje šampónů ve skleněných lahvích – nezasloužím si tedy také dotaci?

Stránky za sto mega, pokochejte se:

www.womensfund.cz
www.muziAzeny.cz
www.diskriminace.org
www.genderonline.cz
www.feminismus.cz
anarchofeminismus.org
www.rppp.cz
www.zabanaprameni.cz
www.zenyamedia.cz
www.czlobby.cz
www.czlobby.cz
www.profem.cz
www.ekscr.cz
www.rovneprilezitosti.cz
www.prezidentka.cz
www.ta-gita.cz
www.padesatprocent.cz
www.genderstudies.cz
www.gendernora.cz
www.zenskaprava.ecn.cz
www.gender.fss.muni.cz
www.nesehnuti.cz
www.otevrenaspolecnost.cz
www.aperio.cz
www.csz.cz
www.rovnesance.czNyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

feminismus-kastrace
wtf cat


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *