Celé měsíce jsem se každé ráno probouzel ve svém bytě za zvuku přerušovaného dunění, nebo dupání, chcete-li. A nikolivěk toho typu dupání, které by člověk možná ještě toleroval, protože ví, že sousedka je atraktivní brunetka, se kterou, když víno dá, by se jednou mohlo stát (nebo ležet? či obojí?) na druhé straně této zvukové barikády. Zvuk jakoby vycházel částečně z bytu mého, částečně od sousedů v patře nademnou a částečně snad zvenčí. Už si ani nepamatuju, kolikrát jsem po ránu po bytě vrávoral jen v pyžamu, nebo hůř – úplně bez něj – případně jen s dřevěným suspenzorem a hledal zdroj tohoto nervydrásajícího, ničemného, odnikudvycházejícího zvuku.

Chtěl jsem si na to zvyknout, vskutku chtěl, ale jak to už v takových případech bývá, dříve nebo později se stejně rozhodne mozek rezignovat a díky neschopnosti problém řešit, jej přehodí na někoho blízkého, dalo by se téměř říct, že na nějakou osobu blízkou či v tomto případě – věc blízkou. I jednoho takového rána, zřel jsem prastarou ledničku, kterak dělala vrr vrr vrr vrr (čti: vrr vrr vrr vrr), což byl zvuk, který bych normálně za zmíněný dunivě dupací nepovažoval, ale už to trvalo měsíce a mozek prostě řekl „a dost, tuná je zdroj“. Inu, odmlouvat se nemá a rozkaz zněl jasně: Lednice musí pryč. Inu sebral jsem tedy lednici a nechal ji se pást na trávě na zahradě a šel koupit novou (lednici, nikolivěk trávu nebo zahradu).

Koupil jsem tedy sobě novou lednici a od té doby se začaly dít věci ještě podivnější. Dunivý zvuk je zde pořád, možná o trochu víc dupací, než byl dříve, ale především: Začínám přibírat na váze! Mozek to opět zdůvodnil všelijak, leč mým názorem je, že to úzce souvisí se širokou, 400 litrů objemnou lednicí společnosti, která vyrábí také buldozery, a která (ta lednice, nikolivěk firma vyrábějící také buldozery) obklopila můj život chapadly jídla mraženého i chlazeného a snaží se to všechno do mě narvat v čase co nejkratším, jako bych byl snad nějaký… však víte co. No fuj prostě.

Takže teď, namísto jednoho dileho mata, tu mám problémy dva. Skvostné.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *