Podivný svět okolo nás

Že je svět okolo nás značně podivný, o tom snad není potřeba příliš hluboce diskutovat. Leč, přesto je dobré si to čas od času připomenout.

Například jsem-li pomatený stařík-diktátor, který chce lid přesvědčit o tom, že není na útěku, nenechám se natočit kterak usedám do vozidla a s deštníkem v ruce spěšně ujíždím do náruče lepší budoucnosti. On ho však stejně nikdo nebere vážně – s takovým jménem… Kaddáfí. Na druhou stranu zase hezky hovořil o pejscích, tak nevím.

S tuze převratnou myšlenkou motivovat děti penězi k, hmm, extravagantním výkonům, přišli hned po opočenském a princi z kataru také lidé z tísně. To je nějaká organizace, která jako večerníček noviny rozhazuje finance kam jen se dá. V tomto konkrétním případě si vzali na mušku

Nový projekt se jmenuje politicky velmi korektně „Uč se, more“. Ano, jakkoliv vesele to zní, je to myšleno vážně. Cituji:

Projekt pomáhá dětem na cestě k uplatnitelnému zaměstnání a snaží se zabránit jejich předčasnému ukončení studia, které by mohlo v důsledku vést až k celoživotní závislosti na sociálních dávkách.

„Celoživotní závislosti na sociálních dávkách“? To je nějaká neléčitelná nemoc? Vzít klávesnici nebo lopatku do ruky a jít pípat zboží do lidlu je neřešitelný problém? Jasně, museli by chtít. Každopádně tedy zákonný zástupce dítěte obdrží 12 tisíc peněz ročně za úspěšnou docházku dítěte a zároveň má po splnění podmínek nárok na bezplatné či dotované doučování.

Samozřejmě idea je to hezká – pomůžeme tupým rodičům vzdělávat jejich děti, aby… Když odhlédnu od faktu, že samotná docházka problém vzdělání tak úplně neřeší, když odpoledne po škole dítě stejně naloží na dvoukolák vypůjčenou karbobrúsku a spolu s rodiči po zbytek dne objíždí opuštěné železniční tratě (v lepším případě), tak jsem stejně přesvědčen, že ty peníze nějakým způsobem zase skončí v automatech nebo chlastu.

Kromě toho jak k tomu přijdou ty běžné a pozitivně nediskriminované děti, které dvoukolák nemají a musejí tak chodit do školy, protože je tam jejich rodiče posílají, neb chtějí mít v budoucnu svého malého korporáčka zaměstnaného na lukrativní pozici pro-*-vého manažera a mít z něj spoustu radosti?

V reálu to stejně bude tak, že učitel dá cigánovi pětku, páč ten se učit nebude, načež přijde na třídní schůzi starostlivý cigánský tatínek s kudlou a slovy: „ty ďebyle ty mu daš jedňyčku nebo tu maš kudlu do tvýho břicha!“ ho přesvědčí o své pravdě.

Možná to však jen vidím moc černě…

Každopádně u šklebáků ještě chvíli zůstaneme:

Jak poznáte, že je vaše dítě obézní?

Hmmm. Jestliže musí vznikat takové články a starostlivé matky pak hledají odpověď na tuto otázku v plátcích bulvárních jakým tento bezesporu je, pak se není co divit, že to v klubech o pár let později překypuje vesměs namistrovanými kynoucími obtloustlými piercingovými královnami bez špetky sebereflexe.

V článku se samozřejmě nedozvíte, jak poznáte, že je vaše dítě obézní, tudíž vám to prozradím já. Že je vaše dítě obézní poznáte jednoduše podle toho, že ho krmíte fastfoodovými produkty, necháváte ho přejídat dnem i nocí jakýmkoliv druhem jídla, nedbáte na jeho aktivní pohyb, případně mu pravidelně přislazujete coca colové nápoje, kakao zaléváte jedině smetanou, ve které jste předtím rozpustili kostku másla. Nutno dodat, že za aktivní pohyb nelze v žádném případě považovat drncání na umělém kačerovi donaldovi ve vestibulu macdonalda při čekání na supersize porci hranolek navíc.

Erotickou verzi Sněhurky vydali v číně mezi pohádkami pro děti.

„Pohádky bratří Grimmů muselo zahanbeně stáhnout z prodeje čínské nakladatelství Beijing Mediatime poté, co se ukázalo, že omylem nechalo přeložit z japonštiny jejich erotickou verzi. V ní vystupuje Sněhurka jako nymfomanka, která sexuálně skotačí se sedmi trpaslíky. Když zemře, do její mrtvoly se zamiluje nekrofilní princ.“

To asi snad raději bez komentáře.

A dětmi vlastně nakonec ještě zakončíme – Kolumbie, země dětem zaslíbená, aneb běžná záležitost tamního denního chleba, za kterou v Evropě platíme stovky eur a to ještě navíc pro zábavu. Inu, jiný kraj…

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *