Několik dní zpátky jsem se probudil výjimečně před polednem a jako každé ráno jsem zkontroloval čas na mobilním aparátu. K mému překvapení byl telefon neuzamčen a koukal na mě telefonní seznam s rozepsaným novým záznamem, který nesl jméno „Andrea – prdel“. Dále bylo uvedeno jen telefonní číslo a kus e-mailové adresy, očividně nekompletně dopsané.

V první chvíli jsem vůbec netušil, o co se jedná. Probudil jsem se snad uprostřed noci a začal vkládat náhodná telefonní čísla v rámci nějaké náměsíční degenerace? Toto jsem zavrhl, náměsíčný bývám přeci jenom pouze při úplňku. Částečně logická by se jevila myšlenka, že se jednalo o číslo na nějakou dívku, kterou jsem potkal někde v gastronomicky-zábavném zařízení a ve stavu společenské unavenosti si ho takto neopatrně zapsal. To mě na krátkou chvíli také napadlo, jenže problém byl, že poslední dva dny jsem nebyl na návštěvě dál než v místě, kam i Osama Bin Laden chodí sám, nebo maximálně se samopalnou zbraní ruské výroby (v jeho případě).

Záhadu jsem tedy prozatím nerozluštil a nechávám vše otevřené. V nejhorším to zůstane k rozluštění až pro příští generace, podobně jako tajemné písmo původních obyvatel velikonočního ostrova, geometrie, komunismus, vtipy z dílny petra novotného nebo hospodaření české pošty.

A proč jednoduše na dané číslo nezavolám použitím zeleného tlačítka na mobilním aparátu? Ze dvou důvodů. Jednak je vždy lepší mít v životě nějakou záhadu, na jejíž rozluštění se těšíte a jednak mám oprávněné obavy, že mohlo dojít k nějakému omylu při zápisu záznamu a použití systému psaní T9. Tak se mi kupříkladu před před léty podařilo řadu kamarádů a příbuzných pozvat sms zprávou na koncert jistého Pavla Bobka, což by bylo v pořádku, kdyby snaživá T9ka nenahradila výraz Bobka za Anála. A tudíž jsem všechny zval na koncert poněkud neznámého interpreta s více než neortodoxním jménem. A ano, byl to jeden z důvodů, proč si lístky zdarma ode mě vyzvedl s neskrývaným zklamáním jen můj latentně homosexuální kamarád a zbytek se ozval pouze s vlahým odmítnutím.

Takže jak vidíte, mé obavy o tajemnou Andreu – Prdel jsou více než oprávněné. A to bez prdele.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *