Nedávná přehlídka českého vojenského vetešnictví mi opět připomněla, jak nejen vojensky-patetický jsme to národ. Jinak, než plýtváním financí se tato ubohá událost skutečně nedá nazvat.

Některé věci lze totiž skutečně vidět jen v republice české a v cirkuse – policisté na bicyklech, městští policisté vyzbrojeni zbrusu novými čínskými propiskami a dvojnásobně tlustými pokutovými bloky a také několik nefunkčních zařízení, které musely být přepravovány na nákladních vozidlech zn. Tatra. To vše na rozkaz generála té naší miniarmády vyžírek.

Přelet předražených pronajatých stíhaček se raději ani nekonal s komentářem, že však určitě letěly, pouze je nebylo skrze mraky vidět.

Chvílemi jsem čekal, že se na chvostu objeví též komando úředníků z finančního úřadu, případně byrokrati z úřadu stavebního vyzbrojeni razítky s nápisem zamítnuto.

Zajímavé bezesporu je, že zahraniční televize považovaly přehlídku za nikoliv zpravodajskou relaci, ale za zábavný pořad. BBC News odvysílání úryvku odmítla a tak nejodvážnější zahraniční stanicí, která příspěvek uvedla, byla slovenská TA3, která odvysílala záznam téměř celý, ale ponechala český komentář. V zákulisí bylo slyšet pouze špatně potlačovaný smích slovenského komentátora.

Závěrem se dovolím ještě rétoricky zeptat, na co městská policie potřebuje vznášedlo, které nepoužívá, sadu bicyklů či předražená armádní vozidla, na která se vztahuje stejné využití, jako na vznášedlo?

Share

2 Responses to “Plýtvání penězi aneb česká vojenská přehlídka”

  1. bruswillis says:

    Jen kratkou poznamku, bohuzel, nebo spise bohu dik. jsem tuto udalost zaznamenal pouze z ceskych zpravodajskych serveru a tak nemuzu komentovat jeji kvalitu co potrebnost, ale rad bych se vyjadril k mylne informaci, kterou jste podal jako fakt. Neni pravda, ze policistu na bicyklu potkate jen v Ceske republice. Ve Velke Britanii, kde uz par let ziji je bezne potkat slouziciho policistu na kole, rozdil je akorat v tom, ze tento je slusny, pokud vas potka pri kontrolni objizce napriklad v parku, slusne pozdravi ci dokonce pozastavi a prohodi par vet. V tento a samozrejme nejenom v tento okamzik si uvedomim, ze jsem v civilizovanem svete. Jinak se v mnohem co jste napsal s vami shoduji. Preji pekny den.

  2. Nadsázka, nadsázka… Nicméně v reálu jsem kromě zmíněné přehlídky nikde policisty na bicyklech neviděl ani tady v ČR…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *