Perličky české obchodní inspekce

Představte si krizovou situaci. Sedíte na oné místnosti s kalhotami na půl žerdi a s klidem sáhnete pro roli toaletního papíru když tu hle – je prázdná! Nevěřícně kroutíte hlavou a pečlivě listujete zápisníkem toaletního zpravodaje, do kterého jste si předchozí tři týdny přesně zapisovali použití toaletního papíru, kolik útržků na den vč. pastelkami vybarveného spojnicového grafu.

toaletak

Bohužel však realita je neúprosná. Přesně tři útržky chybí! A to navzdory vašim propočtům! Z hrůzou vykulíte oči a hlavou vám proběhne hříšná myšlenka: „Výrobce toaletního papíru klame své zákazníky!“ V mžiku popadnete prázdnou ruličku a vyrazíte kvapem všechno zatepla vyslepičit české obchodní inspekci.

Zdá se vám to jako začátek kameňáku XVII zdendy trošků? Máte téměř pravdu, ačkoliv v tomto případě se ve skutečnosti jedná o reálného seniora, který u české obchodní inspekce žaloval na výrobce toaletního papíru, že udává menší počet útržků, než ve skutečnosti výrobek má. Výrobce briskně reagoval natištěním klauzule +- 5% a důchodce má utrum – procenta počítat již tak snadno nezvládá a tak si od té doby již nestěžoval.

Aby toho nebylo málo, pracovníci české obchodní inspekce zažívají i daleko legračnější situace. Kupříkladu jim lidé běžně nosí až do kanceláře talíř s jídlem, hrneček s kávou, kornout zmrzliny či salátovou bowli a zatímco pokrm či nápoj stydne, vysvětlují zaměstnanci čoi orgánu, že porce je jistě podměrečná, nechť to empiricky v laboratoři ověří.

squirt-baby-food-dispensing-spoon

Zaměstnanec čoi v takovém případě jen nechápavě kroutí hlavou, nápoj obvykle dopije, salát sní a zákazníkovi podá hlášení, že záležitost byla náležitě prošetřena s důrazem na kvalitu jídla.

Jsou pak i tací, kteří vypustí z nádrže po natankování všechno palivo a přinesou jej k prošetření na kvalitu a v případě potvrzení špatné kvality požadují bičování majitele dané pumpy tříhlavou kočkou na veřejnosti při úplňku nejpozději měsíc po ramadánu.

Všichni tito lidé mají však smůlu. Inspekce si totiž musí důkaz opatřit vlastním vyšetřováním. Takže bencín či traktorropu vylejou do záchodu, neboť v danou chvíli nemá jiného užití. Tedy jedině, kdyby si zákazník stěžoval i na nekvalitní zápalky, leč,… to je už úplně jiná historie.

Další skupinou jsou vořežpruti z jakéhosi blaníku ostrava, snad nějací fanoušci, kteří si stěžovali, že za lístek na utkání svého oblíbeného klubu čutálistů (konaném v jiném městě) museli zaplatit o kč 100 více, nežli místní.

Do smetiště kuriozit pak zapadne dozajista i jakýsi dobrovolný hasič (rozuměj: ochmelka), který si neustále stěžuje, že mu v jisté putyce nechtějí nalít alkoholu. Neuspěl ani zákazník, který reklamoval lůj pro sýkorky s tvrzením, že tento jim nechutal.

Což mi připomíná, že jsem kdysi při sestavování počítače jedl rohlík. Na tom by asi nebylo nic zase tak zvláštního, ovšem jak jsem kousal, tak jsem zčistajasna kousl do něčeho kovového. Vyplivnu to a hle – šroubek. A ne jen tak ledajaký šroubek! Byl to šroubek počítačový, tedy dost specifický a zrovna se tereticky tematiky hodil k dané činnosti. Chvíli jsem na to nevěřícně brejlil v domnění, že jsem ho tam nějak dal sám (což byl nesmysl). Nebýt (ten šroubek) obalený těstem, asi bych si myslel, že mám skutečně halucinace. Jediné štěstí, že jsem neinstaloval třeba brusný kotouč.

A na co si dát ještě pozor? V minulosti se do hledáčku čoi dostalo například pečivo se zapečenou myší, hmyzem či jiným druhem z kmene strunatců, plechovka leča se skleněnými střepy, párek s opravdovým masem či knedlík plněný obvazem. Prostě, samé lahůdky.

rajcatka

Podle mluvčí Sdružení na ochranu spotřebitelů je příčinou takovýchto nedostatků obvykle lidská chyba nebo nedokonalé hygienické podmínky. Daleko méně často pak UFO, jehovisté svědkovi nebo vesmírní lidé.

A co z toho všeho plyne pro uživatele? Mluvčí inspekce Ivo Laciný radí: „Doporučujeme utrhovat větší sousta a rychle polykat bez kousání“. Nuže, rada jako nad zlato, takže rychle do toho, ať jsme honem od toho.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *