Fakt divná hra – strategie na téma pěstování kytky. Pokud jste nevěděli, kterak správně do vozidla (mezi)městské hromadné dopravy nastupovat, tak zde je praktická ukázka patrně z Japonska.

Po jedné z bývalých entit, které se v mém bytě nacházely, mi zůstala i spousta vybavení a nástrojů, které si dotyčné nestačily odnést nebo zničit. Mezi takové patřila též kupříkladu po zapnutí horká placatá věc částečně keramického rázu, která mě docela zaujala. Ne ani tak proto, že při troše zvrhlé fantazie vypadala skoro jako tamta věc ze silikonu, ale spíše proto, že to byl skorogadget, ale pro ženský.

Jal jsem se tedy prostudovat návod. No, přesněji jsem se koukl na krabici, ve které to bylo. Psalo se tam něco ve smyslu „narovnávač vlasů – umožňuje narovnávání i velmi krátkých vlasů“ a „krátká doba nažhavení – 120 sekund“. To mě překvapilo – totiž, že si ženská pořídí zařízení, které se dokáže nažhavit dříve, než ona sama a to je přitom princip de fakto stejný – tedy „zasunout a smáčknout“, aspoň tak to bylo nakreslené na obrázku.

Nebudu samozřejmě popisovat, kterak jsem zařízení na svém těle vyzkoušel. Už proto, že kdybych to zkusil, dozajista bych se poněkud obskurně zranil v místech, která nelze komentovat na takto cenzurovaném blogu, následně bych spotřeboval větší než malé množství ledu z mrazícího boxu, ke kterému by se dozajista připletl také jeden špenát, který se následně stal nepoužitelný a musel být skartován…

Asi se to prostě musí používat spíše na horní část těla, což ovšem na krabici napsáno nebylo. Čínský šmejd, co dodat.

Z dalších věcí, které mi zde ostaly nelze nezmínit například keramický pekáček. Naprosto živě si vzpomínám, že jsem ještě dotyčné telefonoval, co mám dělat s jejím pekáčkem, že mi tu leží (no, možná jsem použil výraz „překáží“, je to pravděpodobnější) a dozvěděl jsem se, že – cituji: „ten pekáč si strč třeba do p****e“ (a do postele to nebylo) a pak se ze sluchátka ozývalo již jen ticho. Z toho jsem naznal, že pekáček si mohu nechat a jelikož se jednal o dar nízké pořizovací hodnoty, nemusel jsem z něj ani odvádět darovací daň! Ó jak skvostné, liboval jsem si tehdá. Ale to jsem ještě ani zdaleka netušil, jak se mi to všechno ještě vrátí, a to včetně daně z přidané hodnoty.

To bylo tak – jednoho večera rozhodl jsem se sobě kuře upéci. A protože většina obvyklých plechových pekáčků byla zaneprázdněna svou vlastní špínou, zvolil jsem po zralé analytické úvaze nejjednodušší řešení, a totiž vybral k pečení pekáček keramický. Kuře jsem naložil do komplikované lázně z koření, hub, bylinek, obložil vegetariánskými pochoutkami, pečlivě vycpal nádivkou a do kůže zakomponoval jemné plátky bavorské šunky, které jsem předtím potřel bylinkovým máslem. Zároveň jsem připravil kuřeti solárium na cca 200 stupňů pana celsia a vložil ho dovnitř.

Až dosud bylo vše v pořádku. Připravil jsem si jemnou medovou omáčku a těšil se, kterak budu mrtvého ptáka postupně v intervalech polévati a tím budoucí lahodnou krustu tvořiti.

Bohužel však člověk míní, ale obchodní řetězce mění. Stejně jako všechny zaručeně nerezavějící nože, lžičky, misky a pečící formy z teska, i tahle věc měla své drobné mouchy. Pravda, nemohla zreznout, byla to (snad) přeci jen keramika, takže vymyslela jinou flignu. Přesně v momentě, kdy jsem po třiceti třech minutách pekáček něžně vyndal a jal se kuřátko lehce polévati, se ten hajzl prachsprostě rozpadl. A nejen to! Jakmile se ucho pekáčku doslova utrhlo, což bych jaktěživ nečekal, všechna dlouze plánovaná pikantní štáva o teplotě sto stupňů celsia obdařila mou ruku mohutným opařením druhého stupně.

Nevděčné kuře! Nevděčný číňan, který pekáček blbě z hlíny uplácal! A to jsem ho chtěl obalit ještě medovou krustou (toho kokodáka, ne číňana). Přijde mi, že nádobí se rozpadá úplně stejně, jako morálka v tomto státě. No… státě, to je asi příliš silný výraz. Řekněme osadě. Osada, ano, to je ten správný výraz.

Vím, mám být rád, že jsem ho nemusel umývat (ten pekáček, ne kokodáka nebo číňana). True, ale celkově bohužel FAIL.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *